Wpis z mikrobloga

Bawi mnie to, jak niektórzy obrońcy słynnych ostatnio "Julek z Twittera" wypisują jakieś głupoty w stylu "Polacy nie są biali, biali to tylko WASP". No otóż znowu dajecie dowód swojego oderwania od rzeczywistości...

Ja wiem, że amerykański popkulturowy chłam wielu ludziom przeorał umysł, ale - uwaga, zaskoczę was - żyjecie w Europie, a nie w Ameryce.

"WASP" odnosi się tylko i wyłącznie do rzeczywistości społecznej Stanów Zjednoczonych, a zatem "wynoszenie" tego pojęcia poza ten kraj całkowicie mija się z celem i jest dowodem na niezła głupotę.

Idąc tym tokiem niezwykle głupiego rozumowania (niestety - jest to powszechne wśród "Julek z Twittera") to Grecy (a Grecja to kolebka zachodniej cywilizacji) też nie są biali, no bo przecież są prawosławnymi, a nie protestantami. Dalej - Francuzi (Francja to centrum kultury i sztuki europejskiej) też nie są biali, bo są katolikami, a nie protestantami.

Czy widzicie już absurd, jakim jest przykładanie amerykańskiego postrzegania rzeczywistości do warunków Europy?

I ktoś mi zaraz powie (słusznie), że jakbym jutro wyjechał do Stanów Zjednoczonych, to nie byłbym tam traktowany jako biały, bo nie jestem imigrantem anglosaskim wyznania protestanckiego. I będzie miał rację.

Sęk w tym, że ja mam to w dupie (cytując słynnego publicystę z dużymi uszami), bo kompletnie nie interesuję mnie ten syfiasty kraj, jakim są Stany Zjednoczone. Jestem Europejczykiem (i jestem z tego dumny), cenię sobie europejską kulturę i sztukę, cenię sobie europejski ustrój społeczno-gospodarczy, jakim jest społeczna gospodarka rynkowa. Tutaj się urodziłem, tutaj chcę żyć, tutaj chcę umrzeć - w Europie.

Także - oszołomy przeorane amerykańskim chłamem popkulturowym, mam do was apel: skończcie to swoje oderwanie od rzeczywistości i przyrównywanie tego amerykańskiego syfu (kraju jak i jego społeczeństwa) do Europy, bo to tylko dowód waszej głupoty i powód, dla którego jesteście wyśmiewani.

#bekaztwitterowychjulek #socjologia
  • 38
@zajunc: oderwany od rzeczywistości jesteś ty bo nie wiesz kim W EUROPIE są Polacy i że wszystkie "prawdziwie prawicowe" partie jak jeden mąż namawiają do ich #!$%@? w kosmos. Ale jak się mieszka całe życie w Koluszkach to tak jest
@zajunc:
Ale byłeś kiedykolwiek na zachodzie, miałeś styczność z kadrą zarządzającą, ba nawet zwykłymi menadżerami? wiesz że ubooty, silniki royce-rollsa i lotniskowce nie składają się same? Że trzeba być niesamowicie sprytnym by pomimo całkowitej porażki w ciągu 30 lat zostać najbogatszym krajem w europie i podbić ją gospodarczo?
Polacy NIE SĄ biali, nie należą do i nie istnieją w kulturze zachodu (wiesz że we Francji nikt nie nazywa Marie Curie jej
Pobierz
źródło: comment_1603139251jBL8hXybNo6hhB6Q8VOTer.jpg
Yebać netflixa, twittera, facebooka i amerykocentryzm. Btw. jako słowianin mogę być uważany jako niebiały, przynajmniej spokój od ataków odwróconych nazistów.


@zarzutkin: Przed netflixem mieliśmy piractwo, przed FB - GG i NK z reszty popularnych serwisów nie korzystam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zajunc nie. Po prostu nikt Polaków za białych ludzi nie uważa. Jak zapytasz typowego Johna z Liverpoolu które kraje są białe to szybciej wymieni Rosję niż Polskę. Słowianie nie są uważani za białych i budowniczych cywilizacji, a raczej za tanią siłę roboczą, która zwykle byli. Zatem śmieszy mnie niesamowicie przypisywanie Polakom białości i oburzanie sie na "Julki".
@DROPTABLEusers:

Ale byłeś kiedykolwiek na zachodzie,


Bywałem wielokrotnie, choćby u mojej rodziny z Niemiec. Ba! Nawet mam prawo do ubiegania się tam o obywatelstwo ze względu na pochodzenie, gdybym kiedykolwiek zechciał tam się przenieść (możliwe).

miałeś styczność z kadrą zarządzającą, ba nawet zwykłymi menadżerami?

wiesz że ubooty, silniki royce-rollsa i lotniskowce nie składają się same?


Ale co to ma do rzeczy?

Że trzeba być niesamowicie sprytnym by pomimo całkowitej porażki w