Wpis z mikrobloga

  • 1053
Czy ktoś ma jeszcze rodzinę, którą w tych czasach twierdzi że: Praca przy komputerze to nie praca? XD

Od kilku lat mam firmę i projektuje ogrody. Zarabiam okej. Mój #niebieskiepaski też ma pracę zdalną.
Od początku moi starzy uważają że moja praca to nie praca. Za każdym razem gdy coś o niej mówiłam lub chwaliłam się to mnie znieważali. Wiecie jakieś uśmieszki do siebie, przytyki, przykre komentarze.

Akcje typu pytania czy mam pieniądze na rachunki xD
Lub teksty "ja nie wiem co Ty tam robisz i z czego żyjesz".
Chociaż od 17 roku życia utrzymuje się sama. Na studia też mi nie dali ani grosza. XD

No i dziś sobie pracuje i co chwilę prąd #!$%@?. Patrzę przez okno a tam stary przy skrzynce elektrycznej majstruje.
Poszłam do niego prosić żeby później to zrobił. Kończę o 16 i potrzebuje prądu.
A on do mnie tekstami "Idź grać na komputerze". XD
Czacie? XD

Ja tam z nim w dyskusję wchodzę, a matka przyleciała i drze jape że "pograć mogę sobie później".
Ja tam twardo swoje racje a oni do mnie tekstami "Ja tam nie wiem czy grasz czy coś innego robisz".

No ogólnie to zrobiło mi się przykro. Bo trochę takie upokorzenie, że niby to co robię to nic ważnego itp.
Jednak zastanawiam się co oni mają w głowie.
Oni myślą że ja od 4 lat żyje z energii słońca i płace za rachunki banknotami z monopoly? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Skoro według nich nie wykonuje żadnej pracy to chore. XD

+ Jak jakiś sąsiad pyta o mnie lub mówi o mojej firmie to zachowują się jakbym pracowała w kryminale xD
Nawet jak ktoś mnie chwali to uciekają, machają ręką i unikają tematu jak ognia.

#patologiazewsi #praca #pracazdalna #biznes #wlasnafirma #zalesie
  • 179
  • Odpowiedz
@Hinata_: po pierwsze - wyprowadz sie. Po drugie jak nigdy się nie postawiłaś to tak jest. Trzeba było mu powiedzieć że jak taki zajebisty z niego elektryk to dlaczego co chwile korki wywala. Jak chce się pobawić prądem to daj mu małego elektryka na święta i się sytuacja wyjaśni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 69
@Fanatyk_Wedkarstwa Nie mieszkam z rodzicami. Mieszkam u dziadków. W zamian za opiekę nad nimi móglam u nich mieszkać. Odkąd pracuje sama się utrzymuje i płace za siebie.
Oni mieli pensjonat i mąką tak jakby 3 osobne mieszkania.
Moi rodzice przeprowadzili się do nich 3 lata temu :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Hinata_: ja nie wiem absolutnie skąd się tacy ludzie biorą. Powaga. U mnie rodzina duża, przedział od 25 do 85, wszyscy z małych wsi pochodzą pod Poznaniem i absolutnie nikt mnie tak nie traktuje. Mama dumna, brat zazdrości (tak pozytywnie)... uciekaj stamtąd, nie ma co sobie zdrowia psuć.
  • Odpowiedz
@Hinata_ kup upsa. Podłącz do niego wszystko związane z internetem i komputer i żaden projekt niezapisany Ci nie zniknie przy utracie prądu niezależnie od tego czyj stary go odłączy XD Pewnie pracujesz na lapku, to od biedy wystarczy Ci telefon, żeby postawić router na necie mobilnym i naładowana bateria.
  • Odpowiedz
@Hinata_: współczuję, mój ojciec jest podobny, ale mama na szczęście nie. Ja swojej córce wręcz życzę pracy, która będzie lekka, przyjemna, dobrze płatna i przy tym sprawiająca jej radość. Musiałam, że każdy rodzic czegoś takiego życzy dziecku,a nie garba od dźwigania i to jest ogromna zaleta, kiedy praca jest lekka i nie wiem jak można mówić jakby to była wada.

A przy okazji- mogę się odezwać na PW i spytać
  • Odpowiedz
@Hinata_ Edit do mojego poprzedniego komentarza: z tą lekką praca nie chodzi mi o umniejszanie jej czy coś, wiem że to z pewnością bywa trudne, ale mam nadzieję że z kontekstu można wyłapać o co mi chodzi...
  • Odpowiedz
@Hinata_: Obstawiam że wynika to z ignorancji i z tego że sami nigdy tak nie pracowali. Ja mam przykład moja mama która pracuję całe życie umysłowo i rozumie że to wcale lekka praca nie jest, kontra jeden wujek który ma typową fizyczną pracę i twierdzi 'że jak od siedzenia przy komputerze można się zmęczyć, porobiłbyś na budowie to byś zobaczył co to praca'. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz