Wpis z mikrobloga

@strawberian
Mam stilo 1.6 z silnikiem oplowskim + LPG.
Jedyny błąd który wyskakuje na komputerze to P0133.
Samochód bardzo trudno odpala na zimnym silniku. Gdy odpali, dławi się i gasnie. Po kolejnym razie, gdy przełączy sie na gaz dziala idealnie. Na ciepłym silniku działa idealnie zarówno na PB jak i LPG. Trudności nasiliły się w ostatnich tygodniach, jednak problem próbuje bezskutecznie zakończyć od min 2 lat.
W między czasie zmienione m.in
Uszczelka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lesniok: spróbuj zakręcić całkowicie LPG i wyciągnąć bezpiecznik z instalacji na jeden dzień i kolejnego zrób zimny rozruch. Może być tak, że masz nieszczelny reduktor który puszcza gaz i stąd problemy z odpaleniem, daj znać jeśli diagnoza będzie słuszna
@Kreation Zamykałem butle LPG, wyjeżdżalem ja do zera i jeździłem 2000 km tylko na benzynie.
Bez efektu. Myślisz że wyciągnięcie bezpiecznika z instalacji moze coś zmienić ? W tym momencie mam odłączony akumulator całkowicie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lesniok: czyli przy zamkniętej butli też były problemy z odpaleniem?

Zrób inaczej, na pracującym silniku zajęć butlę, żeby wyciągnąć wszystko co jest w instalacji i następnego dnia spróbuj rozruchu
@Kreation też były problemy. Spróbuję ja zajechać do zera, ale wiesz jak jest z gazem. Czasem już jest niby pusta, a gdy przełączę z powrotem na gaz to jeszcze z 5km przejedzie. Na ciepłym silniku, działa idealnie na Benie i na gazie. Na zimnym zaczyna działać idealnie od razu gdy przełączy się na gaz, do czasu pracy na benzynie dławi się.
@lesniok parownik wymieniłeś? Wg mnie mimo wszystko gaz tutaj ponosi winę. Wymiana reduktora lub jego dokładne czyszczenie wraz z wymianą membran, uszczelek oraz sprawdzeniem i ewentualnym wyczyszczeniu nagaru z elektrozaworu na parowniku sprawę rozwiąże.

Podjedź może do gazownia i z nim pogadaj.
@Kick_Ass
@Crow7422
Poznań - ale może być też kuj-pom

@trolljaskiniowy
@ToJaTwojMorderca
@konto_zielonki

Samochód kupiłem bez instalacji gazowej od znajomego. U niego taki problem nie występował.
Od razu gdy kupiłem założyłem instalację gazową ( oczekiwałem może dwa/trzy tygodnie ) w tym czasie faktycznie problem nie występował.
W ciągu wykonanych pierwszych 50 km przebiegu na założonej instalacji gazowej, samochód zaczął palić nierówno/nie miał kompletnie mocy. Okazało się że padła listwa wtryskowa. Pojechałem, do gazowników