Wpis z mikrobloga

Witam, zależy mi na mocy jednego rdzenia, #csgo here... Dużo gram na wielkich ffa i tam to tragedia, fpsy potrafią spadać nawet do 60. Według cpubenchmark na swoim i5 4460 mam wyniki via Single Thread na poziomie 1891. Natomiast I7 4790 ma wynik na poziomie 2,229. Czy ktoś może mi powiedzieć ile taki wynik da mi więcej fpsów na mocno obciążonym jedno rdzeniowym CSGO? Albo ma jakiś pomysł jak na 1150 tanio zwiększyć wydajność jednego rdzenia? Czy nie ma sensu się w to bawić i lepiej wymianiać płytę, ram i procka i brać i3 9100f?
#pc #procesory #intel #podzespoly #i5 #komputery #pcmasterrace
  • 12
  • Odpowiedz
@Rudszy_132: gość pyta jak podbić odrobinę wydajność a ten z wymianą na procesor za 800-1000 zł + mobo + ddr4. Super.

Sprzedaj tego proca i kup i5 4670K + OC na 4,0-4,2 GHz. Jedyna opcja, żeby dała faktyczny przyrost mocy i nie kosztowała 400-500 zł minimum. Proc taki kupisz za około 220-250 zł, fajnie jakby był po delidzie. Tylko zacznijmy od tego jaką masz płytę i chłodzenie? Swój procesor sprzedaż na
  • Odpowiedz
@vlodek2532: OKEJ OKEJ spokojnie to tylko konkuter XD
Po pierwsze to op nigdzie nie napisał że chce odrobine wydajności. Po drugie nie podał budżetu. Po trzecie sam na końcu spytał się czy nie lepiej wymienić całą platforme na 1151 i 9100f. Po czwarte żaden z pracesorów który wymieniłem nie kosztuje 1k ani 800 ani 700 nawet. Po piąte polecasz mu zamiane starej i5 na taką samą starą i5tke tylko odblokowaną jak
  • Odpowiedz
@vlodek2532: Asus H81M-K i stockowe chłodzenie. Będzie się coś na tym dało podkręcić? @Rudszy_132 no jeżeli nie da się nic zrobić sensownie na 1150 to coś w przyszłości pod 1151 chociaż wolałbym bez wymiany połowy komputera dla jednej gry :)
  • Odpowiedz
@Dominik555: Nie pamietam dokładnie, Ale sproboj wylaczyc turbo, potem zwiększ mnożnik na 34x, wtedy procesor cały czas będzie mieć takie taktowanie. Na końcu sprawdź kręcenie bclk, zwiększajac szynę co 1mhz. Poszukaj tez w necie informacji co można z tym procesorem zdziałać, jakbyś zwiększył bclk do 105mhz to masz wtedy 3570mhz cały czas, a to taktowanie normalnie masz 3200mhz w tym procku.
  • Odpowiedz