Wpis z mikrobloga

Moja mama zmarła na Covid. Jakiś czas temu opisywałem (gdy jeszcze żyła) jak to się zaczęło, gdzie jest, jak Ją leczą. W czwartek był pogrzeb i okres od początku choroby, informacji o Jej śmierci do samego pochówku zapamiętam do końca życia. Jeden wielki koszmar, bezsilność na każdym etapie. Najgorsze, że ja się od tego nie mogę uwolnić, nie jestem zdolny skupić się na czymś innym, bo temat wirusa jest wszędzie. Spotykam foliarzy często, jakieś kpiące rozmowy o wirusie w sklepie. W takich momentach mam ochotę #!$%@?ć zainteresowanym i czuję, że ten moment się zbliża.

Szanujcie bliskich, bo ten syf może dopaść każdego. Ja zawsze myślałem, że takie sprawy nigdy mnie bezpośrednio nie dotkną, że to się dzieje z dala ode mnie. Błąd. Dziękuję opatrzności, że zdążyłem przed śmiercią powiedzieć mamie na żywo, że Ją kocham. To był chyba pierwszy raz w życiu, co teraz mnie boli niesamowicie.

#koronawirus
  • 178
  • Odpowiedz
W takich momentach mam ochotę #!$%@?ć zainteresowanym i czuję, że ten moment się zbliża.


@Delo: Dotknąłbyś mnie, to bym ci oddał i miałbym głęboko w dupie z jakiego powodu, to zrobiłeś. I podejrzewam, że nie ja jeden, także zastanów się zanim podniesiesz na kogoś rękę.
  • Odpowiedz
@Niewiemja: Wróżbitę Macieja? Naukowcy od kilku lat wcześniej mówili, że zbliża się pandemia, pamiętam bo sam czytałem artykuły o tym co najmniej od 2015. Wystarczyło ich słuchać i poczynić chociaż najmniensz przygotowania.
  • Odpowiedz
Wystarczyło ich słuchać


@Koczkozaur: Wystarczyło. A zrobiło tak jakiekolwiek państwo na świecie czy mielibyśmy być tymi jedynymi które tak zrobią? Z resztą, gdyby nagle rząd kilka lat temu wyskoczył z pomysłem "budujemy szpitale, labolatoria i kształcimy do nich kadry na zapas z waszych podatków, będą stały nieużywane a kadry będą odpłatnie siedzieć na dupie i czekać bo może za jakiś czas będzie epidemia" to trzask pękających dup polaków byłoby słychać na
  • Odpowiedz
Bardzo proszę, przestań się już udzielać na tym portalu, bo za każdym razem robisz z siebie ciężkiego debila.


@h0man: Cóż za mnogość argumentów. Zaorałeś go, że hej. Jesteś jakimś mówcą akademickim?
  • Odpowiedz
Już po pierwszej fali robiono wiele badań na temat skuteczności różnych ograniczeń i wychodziło, że odpowiadają one za jakieś śmieszne liczby rzędu kilkunastu % efektu a cała reszta to był przede wszystkim spadek mobilności ludzi.


@Herubin: przecież ograniczenia mają na celu zmniejszyć mobilność ludzi... A o maseczkach to nawet nie chce mi się pisać, bo temat już wielokrotnie został przeorany i zwykła szmata jest dużo lepsza niż jej brak.
  • Odpowiedz
@Koczkozaur: Widzisz, nie ma na świecie tak odpowiedzialnych krajów które byłyby w stanie latami wrzucać pieniądze na walke z epidemia która może kiedyś będzie a może nie będzie. Takie rzeczy w świecie idealnym, a w nim nie żyjemy
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: W sensie że nie zgadzasz sie z tym że ludzie by sie buntowali przeciwko budowie szpitali, labolatoriów i szkoleniu kadry która musiałaby też dostawać pieniądze cały czas chociaż byłaby tylko "wpogotowiu" bo może kiedyś będzie jakaś epidemia? To chyba żyjemy w jakichś innych krajach
  • Odpowiedz
Tak. Jest zagrożenie życia i zdrowia wielu obywateli i biznesy to absolutnie nie jest teraz priorytet panie mądraliński. Strasznie chamski ten twój komentarz typie -.- gardzę antycovidowcami


@majkkali: Czyli pozwolmy upaść 30% biznesom żeby uratować 0.1% ludności... Zobaczymy jaki będzie twoj priorytet jak będziesz czekał w kolejce po zasiłek.
  • Odpowiedz
@Niewiemja: Chodziło mi to, że brzmisz jakbyś wszystkie rozumy pozjadał, a po Twoich postach widzę, że jesteś jedną z tych osób, które zawsze muszą wyrazić swoje zdanie na głos bez wcześniejszego zastanowienia się, więc gdyby pobudowali takie szpitale, to zapewne byłbyś jednym z pierwszych, którzy by to krytykowali, a mimo to nie przeszkadza Ci pisać, że Pokakom (piszemy wielką literą, a nie tak, jak Ty) dupy by pękły.
  • Odpowiedz
Twoich postach widzę, że jesteś jedną z tych osób, które zawsze muszą wyrazić swoje zdanie na głos bez wcześniejszego zastanowienia się


@rolnik_wykopowy: Możesz tak myśleć, nikt Ci nie zabroni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

więc gdyby pobudowali takie szpitale, to zapewne byłbyś jednym z pierwszych, którzy by to krytykowali


@rolnik_wykopowy: Widzisz, teraz to Ty brzmisz jakbyś pozjadał wszystkie rozumy i zawsze musiał wyrazić swoje zdanie i wiesz
  • Odpowiedz
@Delo Mirku, łączę się z Tobą - ja pochowałem swoją Mamę w styczniu tego roku przed całym tym covidowym szaleństwem. Odeszła nagle, wylew krwi do mózgu na tyle duży, że po kilku dniach stwierdzono śmierć mózgu. Świadomość tego ile rzeczy chciałbym jej powiedzieć, ile momentów życia bez Niej przede mną ściska od środka po prostu. Niby jestem dorosłym gościem koło 30stki i mogę się cieszyć, że miałem Mamę przez tyle lat, ale
  • Odpowiedz