Wpis z mikrobloga

Moja mama zmarła na Covid. Jakiś czas temu opisywałem (gdy jeszcze żyła) jak to się zaczęło, gdzie jest, jak Ją leczą. W czwartek był pogrzeb i okres od początku choroby, informacji o Jej śmierci do samego pochówku zapamiętam do końca życia. Jeden wielki koszmar, bezsilność na każdym etapie. Najgorsze, że ja się od tego nie mogę uwolnić, nie jestem zdolny skupić się na czymś innym, bo temat wirusa jest wszędzie. Spotykam foliarzy często, jakieś kpiące rozmowy o wirusie w sklepie. W takich momentach mam ochotę #!$%@?ć zainteresowanym i czuję, że ten moment się zbliża.

Szanujcie bliskich, bo ten syf może dopaść każdego. Ja zawsze myślałem, że takie sprawy nigdy mnie bezpośrednio nie dotkną, że to się dzieje z dala ode mnie. Błąd. Dziękuję opatrzności, że zdążyłem przed śmiercią powiedzieć mamie na żywo, że Ją kocham. To był chyba pierwszy raz w życiu, co teraz mnie boli niesamowicie.

#koronawirus
  • 178
@Niewiemja:

A kto inny odpowiada za rozpowszechnianie sie choroby inny niż ludzie którzy nie dbają o to żeby jej nie rozpowszechniać? xD

Tak, za proliferację wirusa odpowiadają grzybiarze, siłownie i rowerzyści bez maseczki.

Ty sie w łeb stuknij bo przeczysz nauce

To nie jest żadna "nauka", tylko wasz zdrowy chłopski rozum. "OK może maseczka nie chroni w 100%, ale przecież w jakimś stopniu musi". No może i musi, ale nie na
Pobierz Dutch - @Niewiemja: 
A kto inny odpowiada za rozpowszechnianie sie choroby inny niż l...
źródło: comment_1602952208D82YQIuwCRaeFNpgY8HYep.jpg
Tak, za proliferację wirusa odpowiadają grzybiarze, siłownie i rowerzyści bez maseczki.


@Dutch: Nie, odpowiadają szury które sie tłumnie gromadzą i plują na siebie wzajemnie. Sprowadzasz temat do żartu jak zwykły debil.

OK może maseczka nie chroni w 100%, ale przecież w jakimś stopniu musi


@Dutch: Jak Cie operować będą to powiedz chirurgowi że może ściągnąć, przecież nie ma żadnych dowodów że chroni
@Dutch: xD Chłopie, jak negujesz to że ten "kawałek szmaty" blokuje wydzieliny wydobywające sie z ust i nosa to sam jesteś durniem. Z antymaseczkowcami jest dokładnie taka sama sytuacja co z antyszczepionkowcami. Miejsc już teraz w szpitalach brakuje a wy dalej #!$%@? nawet tego nie możecie dla społeczeństwa zrobić bo wasze sarmackie drogi oddechowe ucierpią, mam nadzieje że dla was zabraknie w pierwszej kolejności
@iniekcja:
Znam tekst z Nature, znam tekst z Lanceta. Naprawdę. Ani jeden ani drugi nie traktuje o realnym wpływie reżimu maseczkowego w realnych (nie - laboratoryjnych!) warunkach na skalę epidemii. I żaden nie wyjaśnia fenomenu Belgii (ścisły reżim maseczkowy) i Holandii (brak maseczek). Może Ty masz racjonalne, naukowe wyjaśnienie?

Patrzę na Twoje komentarze od jakiegoś czasu i jestem bardzo zasmucony tym co głosisz, proszę, wróć na dobrą stronę mocy..

Przykro
Pobierz Dutch - @iniekcja: 
Znam tekst z Nature, znam tekst z Lanceta. Naprawdę. Ani jeden a...
źródło: comment_1602952807MrOztCWKOJNJkKt7XPad3X.jpg
@Delo też miałem dziś pogrzeb wujka. 3 dni pod respiratorem i zmarł, test na Covid pozytywny. Miał też dużo chorób współistniejących - cukrzyca, nerki wysiadły - dializy, ślepota.