Wpis z mikrobloga

Dlaczego deklaracje #apple o braku ladowarki w pudelku z #iphone12 to bullshit?

Apple mowi, ze kazdy ma w domu stara ladowarke i zeby ograniczyc elektrosmieci oraz byc eko - nie dolaczaja ladowarek. Co pozwoli na redukcje bla bla bla...

Faktem jest - kazdy z nas ma ladowarke jakas w domu. Tylko ile osob ma ladowarke z zenskim usb-c? Bo sprytne apple w zestawie z iphone12 daje kabel lightnining-usbc wlasnie. Wiec ladowarke trzeba sobie kupic, jesli ma sie tylko taka z usb-a.

No ale przeciez posiadacze poprzedbich #iphone powinni miec i ladowarke, i kabel. Wszystko fajnie, tylko kable od apple przy normalnym uzytkowaniu (bez chuchania na nie) umieraja w maks. 2 lata.

No to tyle, jesli chodzi o #ekologia w wykonaniu apple. Pod jej przykrywka chodzi tylko o ciecie kosztow i wieksze zyski ze sprzedazy akcesoriow.

  • 23
@taju ja znalazłem w moim domu kabel lightning ze zwykłym USB, czyli ten stary i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to że nikt w tym domu nigdy nie miał żadnego sprzętu od Apple a jedyny miałem ja czyli iPod 3 ¯_(ツ)_/¯
@taju: Absolutnie żadna duża firma nie robi nic z co nie jest podyktowane chęcią zarobku. W tym przypadku moga sprzedawać telefony bez podnoszenia ceny, Dzieki czemu dobrze sie sprzedadzą a na ładowarce sprzedawanej oddzielnie maja większy zysk niz gdy jest w bundlu z telefonem. Za rok wyszystkie flagowce z Androidem tez beda tak sprzedawane i podobnie jak przy jacku, tylko te z niższej pułki beda ja miały, bo osoby ktore nie
@taju jak zwykle, diabeł tkwi w szczegółach i statystyczny Kowalski nie będzie w mnie wnikał. Ale ważne że Tim Apple zrobił fajną konferencję z amejzing ajfonami które w porównaniu do poprzedniej generacji niczego nowego nie wnoszą.

Ale trzeba im przyznać jedno- wyznaczają trendy.

Był "obrzydliwy" notch z którego się wszyscy śmiali? Był, a potem sami go dawali.
Było usunięcie gniazda Jack? Było, wszyscy się śmiali i teraz niemal wszystkie telefony "premium" też
@taju: Może prościej. Mam ładowarkę indukcyjna w domu, a kabel iPhone mam od czasów 5s i się nie rozwalił. Resztę rozdałem. Słuchawki mam swoje - lepsze. Serio bardziej interesuje mnie sam telefon.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@taju: warto dodac, że zamienniki nie chcą synchronizowac z itunes. Trzeba wiecej zaplacic za oryginał. Przynajmniej ja tak mialem.
@taju każdy kto posiada chociaż 2 szare komórki wie, że tym jak prawie każdym biznesem rządzą księgowi i z ekologia nie ma to nic wspólnego. Natomiast zastosowanie USB c w ładowarce, i zabranie jej z pudełka to już plucie w pysk Konsumenta. W miarę sprawiedliwym rozwiązaniem i eko byłoby pytanie klienta czy chce ładowarkę czy nie przy zakupie lub voucher na ładowarkę w pudełku telefonu, jeśli już masz 200437 ładowarek to nie
Po co mi kable i kostki? Jak kupuje telefon za 5k, to od razu kupuje sobie ładowarkę bezprzewodową.


@Keto: Ładowanie bezprzewodowe mieliśmy 5 lat temu w telefonach za 1k zł, a jednak ładowarki usb mają się bardzo dobrze. Cena telefonu nie ma tu nic do rzeczy.
@taju: Z tymi ładowarkami to ich nieźle #!$%@?, ciekawe co następne - macbook bez ładowarki? XD A co do tych kabli to nie wiem jak ludzie o to dbają ale ja mam sprawny kabel który pamięta jeszcze czasy iPhone 5S ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystko fajnie, tylko kable od apple przy normalnym uzytkowaniu (bez chuchania na nie) umieraja w maks. 2 lata.


@taju: mam kable lightning od 2014 i jeszcze żaden mi się nie popsuł, co trzeba robić żeby w normalnym użytkowaniu nie wytrzymały 2 lat? O ile ktoś nie przejeżdża po nim krzesłem
@Oastry: nie wiem, moj pozolkl, po czym zaczal sie rozpadac (oslona) odslaniajac cale wnetrze. Poprzedni, od 4, wytrzymal rok dluzej, i skonczyl tak samo.
@taju: ja widziałem sporo zdjęć rozwalonych i opinie że się same rozpadają ale przy intensywnym używaniu nigdy mi się nie popsuł. Za to słuchawki na kabel faktycznie padały po roku czy dwóch