Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy i Mirabelki,

Mam do Was prośbę :) Jestem twórcą bloga Gedanarium i fanpage'a, poświęconym historii mojego rodzinnego miasta, Gdańska, z naciskiem na historię nowożytną. Ponadto napisałem książkę "Czarownice, mieszczki, pokutnice" o kobietach w starym Gdańsku.

Jednym z najpopularniejszych cyklów na blogu są "Makabreski" - czyli opowieści o kacie, szubienicy, epidemiach etc. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie nowy projekt, nie zamknięty w ramach jednego miasta. Chciałbym wyszukać i opisać różne, ciekawe i makabryczne historie z całej Polski. I tutaj prośba do was - czy znacie takie miejsca bądź opowieści z Waszego podwórka? Szpital dla zadżumionych? Szubienica? Czarownica? A może seryjny morderca, bądź wyjątkowo soczysta legenda związana z jakimś miejscem? Będę wdzięczny za każdy cynk :)

Taguję miastami: #gdansk #wroclaw #poznan #lublin #krakow #torun #bydgoszcz #bialystok #olsztyn #szczecin #zielonagora #warszawa #rzeszow #opole #kielce #katowice #lodz #polska
Pobierz PrzewodniG - Cześć Mirasy i Mirabelki,

Mam do Was prośbę :) Jestem twórcą bloga Ge...
źródło: comment_1602686995DWjSEqEqJJaf1mUxQHbm89.jpg
  • 9
@PrzewodniG: co prawda nie otagowałeś #grudziadz, bo nikt spoza Grudziądza nie daje... no, tego, czego się nie daje, ale w 1411 Krzyżaki nie bacząc na żelazny glejt, jaki wydali - pojmali podstępem i stracili na rynku Mikołaja Z Ryńska. A potem wymordowali jeszcze całą jego rodzinę, włącznie z dziećmi.