Wpis z mikrobloga

To podziękujcie starym lekarzom na prywatnej praktyce którzy skutecznie blokują innym dojście do zawodu i chronią swoich przed wyrokami za błędy lekarskie


@FFFFUUUU: Mi tego nie musisz mówić. Mam -jak się można domyślać- tyle lat że wiem w jakim kraju żyję.
  • Odpowiedz
@Radus: A no i patrze teraz ten raport i jest notka że w przypadku Polski mają nieaktualne dane tj. na 2017 rok czyli może być jeszcze gorzej.
  • Odpowiedz
ale hurr durr jak wyjeżdżasz TO ŁODDEWEWJ KASEM ZA ŁUCZELNIE I NAŁUKĘ W TYM GNOJU!


@tellet: W sumie to tak powinno być a kasa ta powinna pójść na podwyżki dla młodych lekarzy i pielęgniarek.
  • Odpowiedz
@Jasmonowayy: system studiów medycznych jest beznadziejny, lekarz powinien się uczyć pod swoją przyszłą specjalizacje, ale to i traktowanie nie jest główną przyczyną. Główna przyczyną to slumsowe szpitale, nadmiar godzin na poblicznej służbie, za małe fundusza od NFZ na pacjentów, brak sprzetu
  • Odpowiedz
@Kempes: co się dziwisz? Przydupasy władzy i sama władza w razie czego w kilkanaście minut będzie miała zapewnioną pierwszorzędną opiekę i sprzęt. A co ich jacyś tam ludzie obchodzą?
  • Odpowiedz
@Kempes: moze dlatego że np moja znajoma nie dostała sie na pielegniarke II stopnia ze średnią 4,5 bo #!$%@? jest za niska średnia :D

A i zapomniałem o #!$%@? limitach przyjęć porzyszłych pielegniarek/lekarzy ustalanych przez ministerstwo. Nie zapominajmy tez ze stare prukwy jak widza młodą/młodego to z przyjemnościa wytarłyby nimi podłoge.
  • Odpowiedz
@Jasmonowayy problem nie jest w progach punktowych, bo przyjmuje się na wszystkie zaplanowane miejsca. Wybiera się z puli najlepsze osoby (bo niby dlaczego powinno się wybierać gorsze), w takiej liczbie jaką jest w stanie przyjąć uczelnia.
Uczelnie i tak są przepełnione i niedofinansowane. Tu leży problem. Myślenie, że można obniżyć progi, zwiększyć liczbę przyjętych osób jest po prostu głupia.
Trzeba najpierw stworzyć zaplecze, zatrudnić dydaktyków itd.
I tak pracujemy w grupach
  • Odpowiedz
@Kempes: i dobrze, slychac wycie? Znakomicie! Kolejna KASTA jest rozpracowywana, a im gorzej o nas pisza to tym lepiej dla nas. Tfu na zgnily zachod. Bolzka gurom
  • Odpowiedz