Wpis z mikrobloga

@DejwiD:
A czemu przesiadłeś się z Wahoo na XR?
Mnie właśnie te oscylacje mocy w Direto dobijają. Mam interwał na 270W, zbliżam się do końca, jestem już u kresu sił a tu nagle z 270 robi się 360 na dwa obroty korbą. Jak już jestem zmęczony to jest problem.
  • Odpowiedz
@i-marszi: mnie wkurza dodatkowy dźwięk cora:
https://youtu.be/15BjUU4wy3o
Poza tym, zajmuje dużo miejsca, problem z transportem i przechowywaniem.

Sprobuj jeździć na jakimś niższym przełożeniu. Może nawet duża koronka i mały blat. Do tego ustaw wygładzanie np na 6. Pomiar mocy zewnętrzny czy wbudowany?
  • Odpowiedz
@DejwiD:
Pomiar zewnętrzy, pedały assioma duo. Ten wewnętrzny zawyżał mi moc o 30W i jak wyjechałem na rower to było małe zdziwienie :)
Wygładzanie mocy nic nie da w tym wypadku. Zresztą to tylko prezentacja danych a nie rzeczywiste wartości.
Na małym z przodu i dużym z tyłu faktycznie są mniejsze wahania ale za to mniejszy realizm pedałowania, jakoś tak "kwadratowo" się pedałuję.
  • Odpowiedz
@i-marszi: ja jestem zdania, żeby jeździć na wbudowanym pomiarze mocy na trenażerze i zewnętrznym na dworze. Nie wiem czy przypadkiem ktoś nie wspominał, ze wtedy mniej szarpie mocą.
Trzeba tylko podwójnie robić test ftp ;)
Baaa planuję zdemontować pomiar i go nie zużywać bezpotrzebnie ;)

Za to na małych jest ten plus, ze jedziesz sobie w ciszy :) mi akurat pasuje, erg nawet nie odpalam na blacie. Mniejsza prędkość obrotowa to
  • Odpowiedz
@DejwiD:
Ja chyba jedna kupię Tacx Flux 2. Jeździłem w deca na Flux S i jakoś naturalniej niż na moim się pedałuje. No i Tacx to teraz Garmin a jeżdżę na Garminie 530.
Suito ma możliwość podłączenia zewnętrznego miernika bezpośrednio do trenażera.
  • Odpowiedz
@i-marszi: dobry wybór. Tylko sprawdź czy nie będzie Ci przeszkadzał ten odgłos z filmiku i to delikatne wibrowanie. Zarejestruj trenażer w Wahoo fitness to dostaniesz kody na appki. Ja teraz testuję TrainerDay. Ubogi kuzyn TrainerRoad, ale miesięcznie kosztuje 3,99$. Cena lepsza niż 20 za to drugie.
  • Odpowiedz
  • 1
@DejwiD
Ja robię sobie sam plan treningowy :) raz interwały na 5 minut raz na 20 minut . Tak co drugi dzień. W weekend baza i co trzy tygodnie lekko odpuszczam. Forma rośnie to chyba robię dobrze :)
  • Odpowiedz