Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości, barany: przy ilu zachorowaniach dziennie (a może zgonach) przestaniecie pieprzyć o "urojonej epidemii"? 50000/1000 jest jakąś granicą?


@Andreth: W 4x mniejszej Szwecji w szczycie było ok. 8000 zachorowań. Także do czasu dobicia do ok. 32000 zarażeń dziennie nie przekroczymy zbytnio europejskiej normy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Andreth: mnie liczą do statystyk, a miałem 2 dni goraczki i osłabienia. Straszny wirus, przy przeziębieniu mam gorzej. Nie twierdzę, że epidemia jest urojona, ale dla człowieka w sile wieku bez chorób ten wirus nie jest groźny.
Edit: no i nie mamy pewności ile wpisanych zmarłych to faktycznie na covid, a ile ludzie, którzy i tak by umarli, bo mają 80 lat. Słyszałem, że szpitalom się opłaci wpisywać covid, bo dostają
Masz jakiś gwóźdź wbity w mózg i nie dostrzegasz np konsekwencji przeciążenia służb zdrowia i utrudnienia do niej dostępu dla osób chorych na wszystkie inne choroby wymagające hospitalizacji w tym uczestników np wypadków samochodowych


@NaczelnyWoody: masz, poczytaj sobie jak zajebiscie działa służba sparaliżowana strachem przed covidem.

Tldr: babka umarła na zapalenie wyrostka robaczkowego bo lekarze sie bali jej pomóc i musieli czekac na test na covid.

Nie brak łózek ją zabił
pandemia jest prawdziwa, tylko działania tego #!$%@? rządu nie mają żadnego sensu.


@diogene: No i to się zgadza. Ale reakcja na to jest głupia i dziecinna.

Słyszałem, że szpitalom się opłaci wpisywać covid, bo dostają więcej pieniędzy.


@pedros92: Kocham takie pieprzenie. Jak baby na bazarze.

głupie pytanie, przecież o to chodzi w epidemii że jest jakaś granica i tak, jest jakaś liczba ponad którą uważamy coś za epidemię bądź nie.
nie wiem, ale 3000 osob ktore zmarło przez pół roku, i to osob które wystarczyło ze mialo covid w chwili śmierci a nie koniecznie zmarło na covid to zdecydowanie za mało. No chyba ze dla równowagi ogłosimy epidemie cukrzycy, raka, zawałów serca, nie wiem, może otyłości jeszcze?


@PanG tak, dlatego, że zawały, nowotwory i cukrzyce są skutkiem zarażania się i człowiek umiera w ciągu powiedzmy 2-3 tygodni xD

Antycovidowcy nawet nie próbują
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@srogie_ciasteczko: w 2018 wg danych GIS od 1 września 2018 do 15 marca 2019 na grype w Polsce zachorowało ponad 3 000 000 (3 miliony) osob a z powodu powikłania po grypie zmarło około 16 000 (szesnasxie tysięcy) osob. porównaj to do covidu, zdejmij foliową czapkę i wyciągnij wnioski. szurszur xD