Wpis z mikrobloga

Mireczki - inżynierowie i technicy - jeżeli planowaliście/planujecie zacząć pracę za normalne pieniądze i akurat nie mówicie po niemiecku to macie ostatnie dwa miesiące na podjęcie decyzji, później będziecie musieli walczyć z rekrutacją zdalną i papierologią imigracyjną:

https://pbisemployers.campaign.gov.uk/

Radzę się pośpieszyć jeżeli macie dosyć swędzenia kukli, płaczu w portfelach pod rządami Vateusza i smutnej codziennej mentalności.

Ze swojej strony pomagam 'pro publico bono' (a jeszcze chętniej za piwko czy dwa przy okazji jak się spotkamy) w naprawie rynku pracy w Polsce i poprawie konkurencyjności zawodu inżyniera - sprawdzę CV, podpowiem co i jak załatwić na miejscu etc. Im więcej osób wyjedzie z PL tym lepiej będzie tym co zostaną.

Wygląda na to, że pracy w inżynierii będzie w najbliższych latach naprawdę dużo, gdyż rząd UK stara się rozkręcić na ile się tylko da R&D aby brytyjskie firmy szybko stały się konkurencyjne wobec pozostałych krajów UE i rzuca sporymi grantami badawczymi i rozwojowymi.

#emigracja #uk #inzynieria #praca #pracazagranica

  • 41
  • Odpowiedz
@Jason_Stafford: W najbliższym czasie wchodzą nowe regulacje związane z elektryką w budynkach mieszkalnych. Wymagany jest audyt instalacji plus upgrade do najnowszych wymogów. Niestety nie znam szczegółów, bo mnie to po prostu nie dotyczy. Ale kolega z pracy się dzisiaj pochwalił, że musi dodać uziemienie do wszystkich punktów świetlnych w swoim domu. Czas wykonania - 2 tygodnie, szacowany koszy - £2.5k.
  • Odpowiedz
@Wujek_Fester: Budynek z lat siedemdziesiątych, kiedyś uziemienie punktów świetlnych nie było wymagane. W gniazdku ma normalne PE. Po prostu pięćdziesiąt lat temu ktoś chciał oszczędzić.
  • Odpowiedz
@Jason_Stafford: Pogooglałem na szybko. Nie dotyczy to wszystkich budynków mieszkalnych tak jak wcześniej napisałem, ale tylko tych, które są wynajmowane - https://www.gov.uk/government/publications/electrical-safety-standards-in-the-private-rented-sector-guidance-for-landlords-tenants-and-local-authorities/guide-for-landlords-electrical-safety-standards-in-the-private-rented-sector
"Ensure national standards for electrical safety are met. These are set out in the 18th edition of the ‘Wiring Regulations’, which are published as British Standard 7671."
  • Odpowiedz
@Wujek_Fester: ciężko jest znaleźć pracę w elektryce budowlanej (hale/biura/szeregówki/fotowoltaika) pod koniec roku/początek 2021? Obecną umowę mam do połowy grudnia, sensu na wyjazd przed świętami za bardzo niema, a nie chcę zrywać umowy, jak mi już tak mało zostało.
  • Odpowiedz