Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Rozumiem, że z wybiciem/stłuczeniem/złamaniem palca nie jechać niepotrzebnie na sor, jeżeli jutro o 17:30 mam ortopedę? Boli, ale da się znieść, na początku mogłem ruszać, ale teraz przez obrzęk ciężko.
Wpadłem na longboardzie na luźny bruk i okazało się, że pod jednym była mała dziura , nie dało się zauważyć
:(

#lekarz #zdrowie #ortopedia #pytanie #medycyna #zalesie
Marekexp - Rozumiem, że z wybiciem/stłuczeniem/złamaniem palca nie jechać niepotrzebn...

źródło: comment_1602185202mGd3HBBzLqp7C1ea31cPPT.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@Marekexp: ja bym jechał i się nie #!$%@?ł, w końcu płacisz podatki, a jak nie to ja płacę podatki i z moich podatków pozwalam Ci skorzystać.
No chyba, że będzie tak jak koliega wyżej pisze
  • Odpowiedz
@Marekexp: jak dasz radę to zadzwoń rano do rodzinnego, żeby dał ci skierowanie na prześwietlenie. Dobrze by było pójść do ortopedy od razu z prześwietleniem.
  • Odpowiedz
@Marekexp rano do poradni urazowo-ortopedycznej, ona się zajmuje urazami. Bez żadnych skierowań, po prostu dzwonisz lub idziesz rano, mówisz że boli ała, naruszać nie mogę i cię przyjmują.
  • Odpowiedz
@Marekexp jako osoba przyjmujaca na sorze ortopedycznym... Z wiekszymi #!$%@? zawracaja dupe i to w czasach koronawirusa wiec nikt Cie nienwygoni ale.. skoro ruchomość byla zachowana stawy są najpewniej w porządku. Jesli okaże się że któryś paliczek zlamany to dostaniesz małą szynę co najwyżej.
Konkludując jesli nie masz zaburzeń czucia skóry w obrębie palca i jest prawidlowo ucieplony mozesz poczekac przynajmniej do rana z pojsciem na sor. Trzymaj rękę w górze, przykladaj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r4do5:

@Marekexp: jak dasz radę to zadzwoń rano do rodzinnego, żeby dał ci skierowanie na prześwietlenie. Dobrze by było pójść do ortopedy od razu z prześwietleniem.

@cezeterson: To nie jest zły pomysł, zaraz sobie ogarnę przez teleporadę, bo na szczęście mam prywatnie:D
  • Odpowiedz
@Marekexp: Czy Wy nie widzicie tej paranoi? Teraz jakieś tutoriale nastawiania palca, a za chwilę trzeba będzie sobie samemu wyrostek wycinać, bo kogoś srogo #!$%@?ło z tym koronawirusem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czarnapietruszka: trochę właśnie niestety na początku czułem tak jakbym nie czuł do końca skóry, ale podejrzewam, że to przez to, że uraz był jeszcze świeży. Upadłem lekko rozpędzony całymi swoimi 85 kilogramami na dłoń, a szczególnie właśnie mały palec, do tego jeszcze stłukłem kolano. Ale i tak się cieszę, że miałem kask, przynajmniej wiem, że dobrze nosić, bo różne rzeczy się dzieją.
  • Odpowiedz
@xewep10: Niekoniecznie - ja miałem dwa paliki złamane w małym palcu z przemieszczeniami, gdyż stałem na bramce i dostałem centralnie piłką w wyprostowany palec. Po wfie poszedłem na browara z kumplami, w domu matka uznała, że trzeba do lekarza - ten powiedział że czegoś takiego dawno nie widział. 3 próby nastawienia, 4 rentgeny - samo złamania nie bolały bo palec to tam #!$%@?, ale na drugi dzień, jak zeszły leki -
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@konskie-dymanko: #!$%@? nie strasz xD. Mam umówioną teleporadę z internistą na 0:22 to poproszę o skierowanie na rentgen, może da radę też na kolano. Wie ktoś może czy można robić dwa rentgeny jednego dnia?
  • Odpowiedz
@Marekexp: ja to miałem robione ponad 15 lat temu. Generalnie #!$%@? mi rengenów do skutku, z resztą, tomografia komputerowa jest jak około 500 zdjęć RTG, więc pewnie można zwyczajnych więcej niż jeden.
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.