Wpis z mikrobloga

@ImInLoveWithTheCoco: Coś ci się pomyliło, pierwsze uczelnie w Europie istniały na długo zanim powstało chrześcijaństwo. Sprawdź sobie lata działalności choćby akademii platońskiej albo słynnego liceum.
Pomijam, że uczelnie rodziły się tam, gdzie ludzie potrafią pisać i czytać, a kościół czytania uczył wyłącznie swoich, co zresztą sprawiło, że (ponownie) pojawiały się oskarżenia o spowalnianie rozwoju. Jak uczy historia, dopiero świeckie podejście umożliwiło nieskrępowaną edukację. Ustanowienie świeckich katedr na uniwerkach pokrywa się z
@boguchstein: idź do pierwszego lepszego tatara to cię podszkoli z różnic w tym zakresie których akurat w przypadku definiowania cudów praktycznie nie ma. Mógłbyś coś lepszego wymyślić niż islam - niestety nawet by trollowac nie można być kretynem więc przykro mi że nawet tu nie znajdujesz dziedziny w której mógłbyś się wykazać.

Trzeba było napisać że jesteś protestantem to moze bym uwierzył bo tam cuda faktycznie są magią.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodejMiTeresa: ja #!$%@?, nie macie czego się czepić, to czepiacie się słówek

chodziło mi o wady wrodzone albo jakieś ciężkie rzadkie choroby, które uniemożliwiają samodzielne życie w ogóle
@jaroty:

ojeju, urodziłaś dziecko niezdolne do samodzielnego życia?

przecież nie chodzi o to czy jest zdolne, czy nie zdolne do samodzielnego życia. Chodzi o to że nie wolno zabijać dzieci.

.

gdyby przyjąć twoją logikę, to każdego niezdolnego do samodzielnego życia, należałoby zabić. Na przykład ludzi niepełnosprawnych umysłowo, niedołężnych, kaleki.

Był już jeden pan z wąsikiem który próbował to wprowadzić.
@Armetus: żeby ciąża się rozpoczeła to zapłodnione komórki jajowe muszą zagnieździć się w ściance macicy i tutaj ciekawostka dla ciebie - większość z nich nie daje rady i zostają wydalone przez kobietę podczas "tych dni" po czym obumierają. Czyli jeżeli traktować "życie" zaraz po zapłodnieniu tak samo jak innych żywych ludzi to każda zapłodniona kiedyś kobieta popełniła masowe morderstwo, w tym np. twoja matka.