Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#stomatologia #zeby #zdrowie #pytaniedoeksperta

Mirki doradzcie, bo nie wiem czy zawracać dupę stomatologowi.
Postaram się zobrazować obrazkiem xD

Problem z dziąsłem od niedzieli.
Zaczęło się od bólu za siódemką.
Spuchł mi płat dziąsła bezpośrednio za zębem. Teraz to wygląda w taki sposób, że mogę patyczkiem odsunąć kawał dziąsła i wygląda jakby była w nim dziura. W niedzielę kiedy się zaczęło to czułam że krwawi tamto miejsce przy odsuwaniu go językiem.
Rosnie mi ósemka? Jakaś choroba dziąsła? Inny pomysł? Węzeł chłonny powiększony.

Obrazek - ponumerowane zęby, kółkiem zaznaczono to co mogę odsunąć i za zębem jest dziura w dziąśle.
Poprosze_herbate - #stomatologia #zeby #zdrowie #pytaniedoeksperta 

Mirki doradzcie,...

źródło: comment_1602051371XXl6SlE1AwVDmvf2OhP73A.jpg

Pobierz
  • 9
@Poprosze_herbate: jak się szczotkuje zęby to przede wszystkim trzeba dokładnie wyszorować te najbardziej z tyłu z każdej strony. Bardzo często jakieś resztki jedzenia tam zostają i po prostu gniją, powodując stan zapalny dziąsła. Idź do apteki po coś do płukania i odkażania. Mi po paru dniach samo przeszło. A tak poza tym to chodzić i obserwować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Poprosze_herbate: Zdecydowanie idź do stomatologa!
Może być kilka najpopularniejszych przyczyn:
1) Wyrastająca ósemka. Skoro tworzą się tam już stany zapalne, to jest też i ryzyko próchnicy na siódemce w miejscu styku z ósemką. Jeśli jest mało miejsca na ósemkę, to ona zostanie w takiej pozycji, stany zapalne będą nawracać, w skrajnej sytuacji stracisz ósemkę razem z siódemką.
2) Stan zapalny dziąsła/przyzębia - może objawiać się teraz w tym miejscu, ale może