Wpis z mikrobloga

@roots18 mam w planach kupić kode. Zbizaja się urodzinki więc rózowa pyta co byś chciał kotek na urodzinki( ͡° ͜ʖ ͡°)Ja ee nic mam coś na oku( ͡° ͜ʖ ͡°)różowa - no weź powiedz czy to coś do kuchni? ( ͡º ͜ʖ͡º)Ja nooo powiedzmy. Różowa - Nie mów że piec do pizzy chyyba cię #!$%@? chcesz mieszkanie spalić. Ja
@jancelek: jak dla mnie to piec jest idealny. Boję się jedynie że w zimę może być gorzej z wychodzeniem na balkon, ale mam też jeszcze zmodowany spice caliente także jakoś dam radę. Jak widać na zdjęciu, biscotto już jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jancelek: @roots18: piec do pizzy to jeden z najlepszych zakupów kuchennych, jakich dokonałem. W ogóle wybór i jakość tych urządzeń, które wysypało ostatnio na rynek to jest mistrzostwo świata.

Pizzę robię regularnie od ~7 lat i wtedy można było pomarzyć o takich cudach, dopiero to wszystko raczkowało. Zaczynałem od jakichś #!$%@? drożdżówek z internetu, później przepisy z książki Kena Forkisha, gdzie był skok jakościowy i coś w rodzaju pieczonej bez
@jancelek: ja kupiłem małą, głównie ze względu na różnicę w cenie, a jeszcze trafiłem promo na €250. Jakbym miał kupić 16kę to już bym wolał dozbierać na effeuno, bo to raptem ~150€ różnicy jak się dobrze trafi. Szczerze to nie wiedziałem w ogóle czy napoletana mi na dłuższą metę podejdzie, więc nie chciałem od razu takiej grubej kasy ładować.
@jancelek: co do wygody w obracaniu plackiem to na pewno jest lepiej, ale i tak za przeproszeniem gówno, bo ten piec jest wciąż ultra mały, za to na pewno lepsza kontrola nad procesem i lepsza retencja.
@geuze zależy gdzie chcesz używać prawda effeuno mistrzostwo. Przewyzszylo na Kode bo odpalam gdzie chce kapmig, namiot, event, może foodtrack gdzieś w niedalekiej przyszłości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jancelek: padre dużo rzeczy pisze i zmienia mu się jak w kalejdoskopie - to jest amator i nie warto go słuchać na dłuższą metę, szczególnie jeżeli myślisz o biznesie :)
@jancelek: poza tym on już jest powiązany z różnymi dystrybutorami, sprzedawcami - a to ktoś się reklamuje na grupie, a to piece czy mąkę sprzedają i musisz brać poprawkę na to, że nie jest już do końca obiektywny. Nie można mieć mu tego za złe, w końcu dużo pracy włożył w KMP, ale trzeba mieć to na uwadze. Jeżeli myślisz o biznesie, to słuchaj ludzi, którzy prowadzą biznes z powodzeniem.

Fenomen
@som3one: nie, ale mam tłumaczenie innej książki Forkisha - Mąka, woda, drożdże, sól i jeżeli chodzi o pizzę to kilka lat temu rozdział o pizzy uważałem za bardzo przydatny, a teraz już mniej, od kiedy odkryłem KMP czy kanał Vito Iacopelli i pizza forums ;)