Wpis z mikrobloga

Mireczki, pacjent na zdjęciu to odpływ pod zlewem. Ta część zaznaczona na czerwono - czy to jest jakaś nakrętka? Cieknie woda z tego i próbowałem to ręką poruszać żeby zobaczyć czy się po prostu nie poluzowało, ale ani drgnie - więc albo jest to nakrętka i jest #!$%@? i bez klucza ni chu chu, albo źle myślę i to nie jest nakrętka. #hydraulika #dom #naprawiajzwykopem
Marmite - Mireczki, pacjent na zdjęciu to odpływ pod zlewem. Ta część zaznaczona na c...

źródło: comment_1601997727ZavgMo8w4mBhrcNVcofnJh.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PrawiczekRecydywista: nie planowałem tego uszczelniać taśmą, pierw to odkręcę i zdiagnozuję ale strzelam że po prostu uszczelka do wymiany - grunt to było się dowiedzieć czy to faktycznie jest nakrętka czy mi się tylko wydaje
  • Odpowiedz
@Marmite: mało prawdopodobne ze to spod tej nakrętki cieknie, ale w środku jest uszczelka. Możesz ją wymienić. Zobacz też czy nie leje się spod uszczelki miedzy tym "lejkiem" na górze a zlewem i ścieka.
  • Odpowiedz
@Andrews66: sprawdziłem, zdecydowanie leje się spod tej nakrętki. Po wytarciu do sucha i puszczeniu wody jest cała mokra od spodu.

Teraz pytanie, jakim to kluczem odkręcić? xD to ma z 550 mm średnicy. Są klucze francuskie z takim rozstawem?
  • Odpowiedz
@Marmite: Mogłeś mieć magika partacza który Tobie to skleił. Tak, są tacy :) Ostatecznie jak byś ukręcił to bez problemu kupisz kielich / odpływ zlewu w sklepie budowlanym i też wymienisz.
  • Odpowiedz
@xaliemorph: usunąłem poprzednią odpowiedź bo źle skumałem co napisałeś. Kurde, mam nadzieję że to nie jest sklejone xD no ale ta instalacja ma już z 10 lat, to jak się przyłoży siły to pewnie puści... tylko że wpierw muszę odpowiedni klucz znaleźć albo cokolwiek czym to złapię
  • Odpowiedz
@Marmite: Nawet starsze puszczają bez problemu. Jak nie ma tam temperatury (a w odpływie generalnie rzadko jest, mimo że kuchnia) to wcale tak często się nie zapieka. Ale tak, bardziej prawdopodobne jest że się zastało. Próbuj, oby to było to :)
  • Odpowiedz
kup sobie albo konopie albo taśme telfonową do uszczelniania i jak odkręcisz to wyczyść, uszczelnienie zawiąż odwrotnie do gwintu i


@FirstOfHisName: i prócz gumowej uszczelki do wymiany, będzie miał dalej trwający przeciek i być może jeszcze pękniętą nakrętkę.

@Marmite: przyczyny takiego wycieku mogą być dwie: o jednej: uszczelce do wymiany już ci tu koledzy pisali, ale jest jeszcze jedna możliwość, która szczerze mówiąc tak po zdjęciu patrząc, wydaje
  • Odpowiedz
@Jarek_P: teraz to już za późno, bo dzięki nadludzkiej mocy udało mi się trochę tę nakrętkę odkręcić (ale jeszcze nie do końca, może z pół obrotu (EDIT: przesadziłem, nawet nie pół, może z 1/4), więc teraz szukam tutoriali jak sobie ludzie z tym radzą żeby trochę sobie to ułatwić xD), tak że na razie idę opcją pierwszą czyli wymianą uszczelki
  • Odpowiedz
@Marmite: jak pisałem, uszczelkę tak, czy tak wymień. Ale jakby ciekło nadal, nie dokręcaj na chama (bo pękniesz nakrętkę i będzie po ptokach), tylko spróbuj ustawić tą rurkę bardziej poziomo.
A odkręcaj ją ręką przez szmatę. Możesz spróbować pędzelkiem od góry wody z płynem do mycia naczyń odrobinkę zapodać i chwilę poczekać, żeby wpłynęło w gwint. W ostateczności żaba do rur, ale tu już trzeba bardzo z czuciem.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: ni #!$%@?, siłowałem się teraz z tym 20 minut, przez szmatę lipa bo się ślizga, w rękawicach udało mi się jeszcze z pół obrotu dołożyć, ale umęczyłem się przy tym jak #!$%@?, zanim to odkręcę do końca to minie wieczność. Chyba serio była podklejona, bo skoro już się udało trochę obrócić a nadal tak samo ciężko w obie strony się ją przesuwa, to coś jest nie tak. Jutro chyba
  • Odpowiedz