Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Na wykopie znowu głośno o #aborcja i o tym, że kobiety mają prawo do aborcji, bo to ich ciało its itp. Zawsze to samo

I ok, zgadzam się z tym. Ich ciało. Może nie chcą, dziecka. Może nie są gotowe. Może dziecko akurat teraz nie będzie miało godnych warunków. Zgadzam się z tym.

Ale poruszę inną kwestię. Co jeżeli to MĘŻCZYZNA nie chce dziecka?
I ja tutaj proponuję rozwiązanie tzw aborcji prawnej

Aborcja prawna powinna być możliwa do tego samego momentu ciąży co "normalna" aborcja.
Skutkowałaby stuprocentowym zrzeczeniem się praw i obowiązków wobec dziecka.

Trzeba ten temat poruszać i iść razem z kobietami o legalizację aborcji mając w ręku również nasz postulat aborcji prawnej

#polityka #4konserwy #neuropa #prawo
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ordo_Publius: warunki były by 1:1 takie same jak przy aborcji. Dlatego w naszym interesie jako mężczyzn jest "podpięcie się" do kobiet i dorzucenie naszego postulatu w imię wspólnej walki o godne prawo
  • Odpowiedz
powinna być możliwa do tego samego momentu ciąży co "normalna" aborcja


@OCIEBATON: myślę, że tutaj jednak powinno być mniej czasu na decyzję, bo jednak gwarancja wsparcia finansowego od ojca dziecka jest na pewno ważnym kryterium do podjęcia decyzji przez matkę. W drugą stronę decyzja matki w żaden sposób nie wpływa na decyzje mężczyzny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nox_: gdzie napisałem że be? W 1 części posta, zgodziłem się z postulatami kobiet. Czemu tworzyć chochoła żeby mnie wyśmiać?
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: Czyli to już jest oficjalne? Kolejny temat zastępczy to aborcja? No to nie ma hooja i ja obstawiam kolejny! "Prawa kobiet" xD Jeszcze kurła norki nie ostygły, a już kolejny temat... no ładnie w tym roku lecą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kurczok: ok a jakie możliwości ma teraz facet? Nie chce dziecka, pokłóci się o to z partnerka. Zerwa ze sobą, partnerka urodzi i przez 20 lat będzie płacić alimenty na dziecko którego nigdy nie chciał, tak?
  • Odpowiedz
@ociebaton
no i się zabezpieczają. Ale czasami zabezpiecznie zawodzi i wtedy aborcja jest dodatkowym środkiem zaradczym

W Twojej (i nie tylko twojej) propozycji facet W OGÓLE nie będzie musiał się zabezpieczać. Bo po co, skoro starczy papierkiem następnego dnia rzucić?
  • Odpowiedz