Wpis z mikrobloga

Mireczki i mirabelki kochane. Zaczynam przygodę z #citiesskylines i mam kilka pytań do ekspertów.

1. Jak radzić sobie z niedoborem energii? Postawiłem cztery elektrownie wiatrowe i wciąż mam okresowe awarię prądu.
2. Która mapa jest najlepsza na początek? Z moich obserwacji wynika, że pojedyncza rzeka z pojedynczym zjazdem z autostrady, ale może jest lepsze rozwiązanie.
3. Jak poradzić sobie z niedoborem pieniędzy? Podatki ustawione na 12%, zmniejszone zużycie prądu, wody, służb drogowych i uczelni nocą pomagało do czasu postawienia kliniki i remizy, po tym mój budżet szybko robi się ujemny.
4. Jakie są optymalne odległości dzielnic od stacji wodociągowej i elektrowni do dzielnic? Stawiać je na obrzeżach dostępnego terenu i prowadzić długie instalacje, czy jednak bliżej?
5. Czy ta gra to na pewno dobry pomysł na jesienną depresję? XD
  • 5
@kaczeg: co do ostatniego pytania to niby tak, bo jak się zacznie grać to nie wiadomo kiedy i minie kilka godzin ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale też odpowiedź brzmi nie - opcja, gdy po zbudowaniu własnego miasta zaczynasz oglądać czyjeś na YouTube. Wtedy faktycznie można dostać depresji ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°)
@kaczeg: 1. Wybuduj jakąś inną elektrownię. Wiatrowe mają to do siebie, że jak nie wieje to nie produkują prądu
2. Zacznij budować na płaskim, budowanie na górkach to już nieco wyższy poziom.
3. Na początku to faktycznie problem. Buduj strefy zgodnie z zapotrzebowaniem, a potem rozbudowuj miasto. Alternatywnie włącz sobie nielimitowane pieniądze (gram tak od dawna, bo wolę budować niż bawić się w ekonomię miasta)
4. Na początku blisko miasta -
Ad. 1 Generalnie elektrownia wiatrowa służy tylko do tego, żeby miasto w ogóle "ruszyło". Potem trzeba zainwestować w węglową, żeby przez jakiś czas mieć spokój z prądem. Najlepiej wziąć pożyczkę 20k.
Ad. 2. Jeśli grasz na podstawowej wersji gry (bez DLC), to większość map jest ok na start. Ja polecam Wyspy albo Czarnolesie.
Ad. 3 Trzeba kombinować. Na starcie zawsze jest z tym problem. Są różne sposoby. Przede wszystkim na początku rób
@kaczeg:
1. Stawiając turbiny wiatrowe musisz zwrócić uwagę na to jaki jest wiatr, mając wybrany wiatrak podświetla Ci się ile prądu będzie produkował. Najprościej na start postawić jedną elektrownię węglową i będzie z głowy na początku.
2. Ogólnie jakaś płaska mapa, ja lubiłem coś tego typu https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=590130671 ,swoją droga jest to świetna mapa na długie granie.
3. Na początku budowanie stref zgodnie z zapotrzebowaniem, na początku mniejsze strefy i dość blisko