Wpis z mikrobloga

Mirki, jest tu jakiś stolarz? Obkładamy betonowe stopnie dębowymi schodami i mamy spór co do łączenia stopnia z podstopniem - ny chcemy żeby to było pod kątem 45 stopni, a stolarz mówi że tak nie bo to się wtedy kruszy szybko.

Jak jest? Możecie pomoc, poradzić? Zdjęcie poglądowe o co mi chodzi - my chcemy jak po prawej.

#budownictwo #stolarstwo #pytanie #schody
Pobierz
źródło: comment_1601843391Amj041OuZi3wFGRR3aqmMD.jpg
  • 77
@cugowski nie wiem czy są mniej bezpieczne, u siebie w domu mam tak wystające i nikt nigdy sobie krzywdy nie zrobił ;)
Generalnie jeśli jest dużo miejsca na schody i można zrobić głęboki trep to możnaby zrezygnować z nosków - tak mi się wydaje. Nie jestem specem w tej dziedzinie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
ny chcemy żeby to było pod kątem 45 stopni, a stolarz mówi że tak nie bo to się wtedy kruszy szybko.


@KochamJescKisiel:

no typowe, pierwszy raz macie z czymś do czynienia i wiecie lepiej, niż typ który zajmuje się tym zawodowo xDDDDD


weź to usuń i nie rób sobie wstydu

@PanKracy582: i pytanie czy to wina polskiego januszowego podejścia czy fachowców którzy sobie w narodzie taką opinie swoim partactwem i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cugowski: ja mam zrobione na rowno. To sie chyba fachowo schody dywanowe nazywa. Nie zauważyłem zeby bylo mniej bezpieczne.
Natomiast stolarz mówił ze jest trudniejsze w montażu, bo nie ma gdzie 'zagubić' nierownosci.
ny chcemy żeby to było pod kątem 45 stopni, a stolarz mówi że tak nie bo to się wtedy kruszy szybko.


@KochamJescKisiel:
no typowe, pierwszy raz macie z czymś do czynienia i wiecie lepiej, niż typ który zajmuje się tym zawodowo xDDDDD

weź to usuń i nie rób sobie wstydu

@PanKracy582: Akurat to zaprojektowali architekci wnętrz, wiec to nie nasz prywatny wymysł. Tak to realizują i ich stolarz nie widzi
@KochamJescKisiel: niby można ale czy warto? mam dywanowe i są wykonane tak jak stolarz mówi. Popatrz na to ze strony stolarza - wylewki nigdy nie są równe - pomyśl sobie ile to roboty, żeby kąty dopasować, żeby się wszystko ładnie licowało itd a znając życie i tak idealnie nie będzie i nie będzie chłop zadowolony z roboty a co gorsze Ty możesz nie być zadowolony z efektu. Wolałbym chyba jednak polecieć
@KochamJescKisiel: na fotce od @niegwynebleid: widzisz jak wygląda łączenie na 45st po kilku latach. I nawet renowacja za dużo tu nie pomoże. klasyczne trepy szlifujesz i masz jak nowe.
A co do architektów, to proponują oni to co ładnie wygląda w projekcie, a nie to co będzie praktyczne w użytkowaniu. W końcu to nie oni biorą odpowiedzialność jak dane rozwiązanie będzie się sprawdzać w trakcie użytkowania.