Wpis z mikrobloga

Mirki, jest tu jakiś stolarz? Obkładamy betonowe stopnie dębowymi schodami i mamy spór co do łączenia stopnia z podstopniem - ny chcemy żeby to było pod kątem 45 stopni, a stolarz mówi że tak nie bo to się wtedy kruszy szybko.

Jak jest? Możecie pomoc, poradzić? Zdjęcie poglądowe o co mi chodzi - my chcemy jak po prawej.

#budownictwo #stolarstwo #pytanie #schody
KochamJescKisiel - Mirki, jest tu jakiś stolarz? Obkładamy betonowe stopnie dębowymi ...

źródło: comment_1601843391Amj041OuZi3wFGRR3aqmMD.jpg

Pobierz
  • 77
@KochamJescKisiel: stolarz dobrze mówi, wy zaś wymyślacie niepotrzebne i bezsensowne utrudnienie. Dodatkowo - stopnie powinny mieć noski. Schody bez nosków źle wyglądają i są mniej bezpieczne.


@Jarek_P co za bzdura - z tego powodu pewnie zakazuje się stosowania nosków w użyteczności publicznej, budynkach dla osób starszych i szpitalach... ( ͡º ͜ʖ͡º) Są ładniejsze, ale bardziej niebezpieczne ze względu na możliwość potknięcia...
@KochamJescKisiel: Tak, będzie się kruszyć. Mam nadzieje, ze grubość 4cm+. Niech stolarz sklei stopnie z podstopniami jak na rysunku po lewej u siebie w zakładzie i zamontuje na miejscu zestawami na lamello, wtedy będzie dobrze wyglądało (jak nie #!$%@?) Zakładam, ze ma to być w optyce dywanowej. Pamiętajcie, ze jest ona ok przy głębokości stopnia 25+cm poniżej będzie się niewygodnie chodziło. W razie pytań jestem do dyspozycji. Pozdrawiam.
@KochamJescKisiel: Wnioskuję, ze schody są widoczne z boku inaczej byłoby Wam to obojętne jak robi. Jak sklei u siebie stopień z podstopniem nie zobaczycie nawet miejsca łączenia. Nie dajcie sobie tylko wkręcić, jakichś fazek na łączeniach czy innych takich. Jak widzieliście zdjęcia jego prac wcześniej i nic Wam nie przeszkadzało to będzie ok.