Wpis z mikrobloga

Planuję zakup mieszkania z rynku wtórnego. Jest ono obciążone kredytem hipotecznym. Czy jest to duży problem? Z tego co czytam, to jest trochę więcej formalności, ale generalnie nie powinno być z tym większych problemów, dobrze uważam? Czy są jakieś rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, albo sprawdzić? Nie chciałbym wejść na minę, więc z pewnością będę posiłkował się pomocą osoby ogarniętej w tych tematach, natomiast chcę dopilnować tak dużo, jak tylko będę w stanie.
#kredythipoteczny #nieruchomosci #rynekwtorny
  • 6
@pp93 Z punktu widzenia procesu jeden dokument więcej, o stanie zadłużenia hipoteki od banku obecnego właściciela. Dla Ciebie żadne dodatkowe utrudnienie. Jeśli szukasz kogoś ogarniętego w tym temacie zapraszam na priv. Oczywiście wszystko w pełni zdalnie i z minimum formalności. Pomagam, także w kwestiach planowania i zabezpieczenia kredytu pod kątem wcześniej spłaty, refinansowania i ryzyka zmiany stóp procentowych. Warto też rozważyć jak nieruchomość wpłynie na strukturę Twojego majątku i jak go planować
Planuję zakup mieszkania z rynku wtórnego. Jest ono obciążone kredytem hipotecznym. Czy jest to duży problem? Z tego co czytam, to jest trochę więcej formalności, ale generalnie nie powinno być z tym większych problemów, dobrze uważam? Czy są jakieś rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, albo sprawdzić? Nie chciałbym wejść na minę, więc z pewnością będę posiłkował się pomocą osoby ogarniętej w tych tematach, natomiast chcę dopilnować tak dużo, jak tylko będę
@pp93: minimalnie dłużej trwa proces wysyłania gotówki. Jestem świeżo po kupnie z kredytem na pekao sa: 2 transzę, pierwsza dzień po notariuszu, drugą dzień po wysłaniu w sądzie wniosku o wykreślenie zadłużenia (na papiery które są potrzeb na wykreślenie zadłużenia czekałem ok tygodnia).
Zwróć uwagę, jaki jest zapis z terminem oddania kluczy. U nas domyślnie było, że do x daty chyba, że nie będzie dalej gotówki (2 transzy) to wtedy później.