Wpis z mikrobloga

Bestię kupiłem niespodziewanie, więc nie miałem przygotowanego zakwasu, dlatego chleb musi czekać do przyszłego tygodnia.
No ale weź tu kup tak wypasioną zabawkę i jej nie przetestuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlatego przedstawiam Państwu wyniki mojego dzisiejszego dłubania:

1, 2 i 3: babka z przepisu @KanalKulinarny , w sumie moja pierwsza babka w życiu. Wyszła znakomicie, choć nie mogłem się trzymać przepisu 1:1. Kurła stary nienawidzę podawania ilości w kubkach, ale biorę pod uwagę, że filmik stary no i poza tym mimo częściowej improwizacji i tak wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tylko część cukru zastąpiłem erytrytolem (jakoś 200g cukru trzcinowego/150g erytrytolu). No i musiałem dłużej piec, bo po godzinie na 160 na termoobiegu w środku dalej była mokra, a góra już ładnie zbrązowiała. Więc przykryłem folią aluminiową, dałem na 180 stopni góra-dół i pociągnąłem jeszcze z pół godziny sprawdzając co jakiś czas patykiem. Jednak co piekarnik, to inne temperatury i czasy. Ogólnie sukces ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bestia pomieszała dobrze (końcówką do białek), choć musiałem ustawiać wysokość miski, bo na początku nie zbierała dobrze z dna

4: bułeczki drożdżowe z mąki orkiszowej z jogurtem. Tym razem ciasto drożdżowe mieszane hakiem do ciasta, Bestia wymieszała bez wysiłku 2 kg ciasta drożdżowego. Przepis na bułki tutaj , tylko że dziś podwoiłem proporcje i użyłem jogurtu zamiast kefiru, wyszło 20 stugramowych bułek

#gotujzwykopem #bojowkapiekarska #chwalesie
dyniel - Bestię kupiłem niespodziewanie, więc nie miałem przygotowanego zakwasu, dlat...

źródło: comment_160182573078cT1lNtFGLJdStcQMgFyX.jpg

Pobierz
  • 3