Wpis z mikrobloga

Beka z retrociot. Beka z fanów muzyki lat 80, synthwave, outrun i innych gatunków o podobnym brzmieniu. Beka z gimbusów, którzy marzą, żeby jeździć nocą po Miami w białym Countachu/Testarossie w blasku cyjanowo-różowych neonów, mając na sobie biały gajer. W życiu nie spotkałem bardziej pretensjonalnych fanbojów, mówię 100% poważnie.
Ulubionym zajęciem takiego fanboja jest słuchanie swojej ukochanej muzyki elektronicznej. Ze wszystkich artystów najbardziej lubi Perturbatora. Jego retro składankę do nightdrive rozpoczyna (a jakże) utwór Kavinsky - Nightcall, a po nim następuje dyskografia artystów, których muzyka była w Hotline Miami i wszystko z kanału NewRetroWave. Hotline Miami to ulubiona gra retrocioty, drugą jest GTA Vice City, które z kolei inspirowało się Scarface'm - ulubionym filmem retro-fanboja.
Retrociota, aby pokazać swoją miłość do lat 80, stylizuje się (ale jedynie w internecie) na retro. Polega to na ustawieniu sobie jako profilowe tego retro pepe w okularach czy jakiegoś słoneczka w kolorze żółto-fioletowym, podzielonym poziomymi liniami.
Najgorsza retrociota jest wtedy, gdy powie się im, że nie lubi się ich muzyki. Pomimo tego, że słuchają nomen-omen najpoplarniejszych "undergroundowych" gatunków, mają w sobie elityzm i każdego, kto nie kocha Perturbatora tak jak oni uważa za odbiorcę muzyki pop/rapu/disco polo. Nie dopuszczają do siebie myśli że istnieje muzyka, która przerasta ich ulubioną elektronikę stylizowaną na lata 80, stąd jedyne porównanie, jakie im przychodzi do głowy, to dno wśród gatunków. Wniosek? Retrocioty mają 0 (zero) pojęcia o różnorodności gatunków muzycznych, a ich pojmowanie kończy się na czubku góry lodowej.
Nie mam im tego za złe, bo każdy słucha muzyki jakiej lubi, a lubi konkretną muzykę, bo ta wydaje mu się lepsza, ale z mojego punktu widzenia jedyna różnica między retrociotami a fanami tej podmuzyki polskorapowej z "prod." w tytule jest tylko poczucie elitarności tych pierwszych.
#synthwave #outrun #retrocioty #niepopularnaopinia #bekazpodludzi
Pobierz TypowyBaronNarkotykowy - Beka z retrociot. Beka z fanów muzyki lat 80, synthwave, out...
źródło: comment_1601813402vZH3mVwtUAGef7wByeAcP0.jpg
  • 28