Wpis z mikrobloga

  • 1683
Dzisiejsza rozmowa z moim 4letnim synem


Przejeżdżamy obok kościoła przed którym jest z 5cio metrowy jezus na krzyżu.

Młody

Tato, co to za śmieszny pan


Moja odpowiedz

taki pan który niektórym mówi co maja robić, np ze dzisiaj nie można zjeść hamburgera


Młody procesuje

To dość śmieszne


Tak BTW wy katole musicie się tak obnosić ze swoją wiara? Nie możecie tego robić w domu?

#bekazkatoli
  • 374
  • Odpowiedz
Nie musisz być wierzący, ale to w jaki sposób tłumaczysz dziecku pewne kwestie może świadczyć o tym, ze jesteś idiota. W zasadzie porównać to można do dzieci sebastianka i dzesiki jak „popisują się” przed znajomymi 3 letnim brajanem, który potrafi powiedzieć „#!$%@?”. W twoim przypadku będzie jedynie różnica taka, ze twoje dziecko będzie mówić „Haha, ten duży pan na krzyżu nie pozwala jeść hamburgerów”. Świetne podejście do dziecka, gratuluje.
  • Odpowiedz
@krzych0: katole to raczej się oboszą w domu. Ziomek a tak zapytam, a czy syn protestuje jak ty mu mówisz, że "dzisiaj nie może zjeść hamburgera"? Tobie także odpowiada "jesteś śmieszny tato"?
  • Odpowiedz
szukasz czy mówił? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kotniepies: Że co?

To jest bez absolutnie bez znaczenia dla tego o czym pisałem. Być może źle Cię zrozumiałem, ale pisałeś o jakichś zmianach w poście (jak mniemam chodziło o piątkową wstrzemięźliwość od mięsa). No chyba, że pisałeś o czymś innym.

Jeśli jednak o tym pisałeś, to po prostu powielasz dość powszechne, również wśród katolików, mity, i na to
  • Odpowiedz
@krzych0: nieźle, że Jezus mówiący w Biblii "nie jest złe co do ust wchodzi lecz co z nich wychodzi" Krytykując Faryzeuszy za ich bzdurne zakazy dotyczące jedzenia, zabrania Ci zjeść hamburgera. Nie dość, że zachowujesz się jak dzban, to jeszcze nie masz pojęcia o czym mówisz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Trochę długi wątek, nie chce mi się wszystkiego czytać, a pewnie ktoś już napisał to, co zaraz ja napiszę.
Lepiej pokazywać dziecku, że świat jest różnorodny pod każdym względem i różni ludzie różnie żyją, ale można się nawzajem szanować, żyć i dać żyć innym. A Ty go wychowujesz na typowego Janusza, który wyśmiewa każdego, kto myśli inaczej niż on. Serio, chcesz żyć w społeczeństwie takich ludzi?
  • Odpowiedz
@krzych0: sprowadzenie katolicyzmu do hamburgera to jak sprowadzenie lgbt do walenia się w kakao, to jak sprowadzenie islamu do pedofili mahometa, to jak sprowadzenie ateistów do osób bez wyższego celu, to jak sprowadzenie czarnych do steoretypowych porównań itp. nadajesz się aby być ojcem w tych czasach! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: biblia nie jest najważniejsza książką dla katolików- jest nią katechizm kościoła katolickiego która mówi w co wierzą katolicy. Katolicyzm to też doktryny które są niepodważalne- włos się jeży na głowie gdy się niektóre czyta.
  • Odpowiedz