Wpis z mikrobloga

  • 1683
Dzisiejsza rozmowa z moim 4letnim synem


Przejeżdżamy obok kościoła przed którym jest z 5cio metrowy jezus na krzyżu.

Młody

Tato, co to za śmieszny pan


Moja odpowiedz

taki pan który niektórym mówi co maja robić, np ze dzisiaj nie można zjeść hamburgera


Młody procesuje

To dość śmieszne


Tak BTW wy katole musicie się tak obnosić ze swoją wiara? Nie możecie tego robić w domu?

#bekazkatoli
  • 374
  • Odpowiedz
@Kapitankokskox: ateiści nie odbierają nikomu prawa. Większość chce braku uprzywilejowanej pozycji, gdzie jak będą ludzie chcieli, to postawią pomnik szatana, na tych samych zasadach, co inne religie.
To samo z "uczuciami religijnymi". W wielu krajach ateiści mogą zginąć za przyznanie się do swojej pozycji, więc całe szczęście, że nasz kraj jest już na tyle cywilizowany, że ostracyzm społeczny względem poglądów religijnych jest marginalny. Ateiści zbierali cięgi latami, a teraz wierzący
  • Odpowiedz
Najpierw się pomodlę żeby kaszojad inteligencję odziedziczył po matce, bo stary nią nie grzeszy, a potem o interwencje z MOPSu hehe.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A jak młody dorośnie, to jeszcze powiesz mu o innych aspektach polskiego katolickiego miłosierdzia, jak szkalowanie ludzi z innymi poglądami, wyznania, lub nie głosujących na jedyną właściwą partię.

Oczywiście można czytać masę książek na temat katolickiej ideologii, moralności, filozofii, teologii itp. ale to wszystko staje się przykrywką gdy słyszysz jak KK buduje na Warmii kompleks hotelowy za 300mln.


@jan_zwyklak: Inaczej odbieram KK, bliżej mi do "tradsów" czy podejścia reprezentowanego przez
  • Odpowiedz
Tez nienawidze kościoła ale mój syn nigdy nie otrzymałby tak debilnej odpowiedzi, i tak jest problem bo jego kuzyn wierzy babcia z dziadkiem wierzy itp ale na religie nie chodzi:)
  • Odpowiedz
@Morf można być niewierzącym i nie robić sobie jak - ot tak zwyczajnie po ludzku

Aczkolwiek na łożu śmierci ten śmieszny Pan ci się przypomni - wszystkim przed śmiercią na oddziale czy w lozku sie przypomina
  • Odpowiedz
@Morf przytaczasz jakieś zaprzeszlosci - kosciol już za nie przeprosił

Ale jak nie ma argumentu to się gada głupoty. Do czynienia zła i pomyłek nie potrzeba religii
  • Odpowiedz
Post poza tym został zmieniony :p


@Kotniepies: Co rozumiesz przez zmieniony? Czy miałeś może na myśli zniesiony?

Tak czy siak ani jedno, ani drugie nie jest prawdą. W temacie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątki nic się od dawien dawna nie zmieniło. Choć istnieją żarliwi katolicy, którzy twierdzą inaczej. Niestety prawo kanoniczne jest nieubłagane. Miałem kolegę, do którego żadne teksty kościelne nie przemawiały. Uważał, że jako katolik może jeść mięso w piątki, bo tak mu ksiądz powiedział.
  • Odpowiedz
Aczkolwiek na łożu śmierci ten śmieszny Pan ci się przypomni - wszystkim przed śmiercią na oddziale czy w lozku sie przypomina


@Slimshader: Nice.
Na jednym z forów poznałem kiedyś gościa dla którego jedyną motywacją do bycia katolikiem był strach przed piekłem, a jego ulubioną lekturą były wspomnienia egzorcystów. Nie wiem czemu akurat teraz mi się o tym przypomniało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@krzych0 ale piszesz nieprawdziwy post na wykopie jako ateistyczna propagandę, jesteś takim samym katolem mentalnie jak oni, tylko wierzysz tak bardzo w swoją niewiarę że jest to twoja religia
  • Odpowiedz
Aczkolwiek na łożu śmierci ten śmieszny Pan ci się przypomni - wszystkim przed śmiercią na oddziale czy w lozku sie przypomina


@Slimshader: #!$%@? wielki znawca ostatnich myśli ludzkich na portalu ze śmiesznymi papieżami
#!$%@? trzymajcie mnie XDDD
jeszcze ten ton gównofilozofa
  • Odpowiedz
@Formbi jeśli komuś zależy to przeczyta Biblię i postara się ją zrozumieć, przeanalizować tekst, zinterpretować i zdecyduje czy go to przekonuje do wiary. Biblia to nie bełkot tylko podstawowe źródło wiary i wymaga poświęcenia czasu oraz wytężenia mózgu żeby pomyśleć nad jej sensem. Najłatwiej coś nazwac bełkotem, olać i iść na łatwiznę tylko że życie ogółem bywa ciężkie i nie zawsze ma się coś podane na tacy
  • Odpowiedz