Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #4x4 #offroad

ludzie błota, powiedzcie mi, ile kosztuje u was wymiana wszelkich płynów w aucie wraz z filtrami? mam tu na myśli olej silnikowy, ten w reduktorze i mostach. bo coś mam wrażenie, że warsztaty w których byłem pytać, to mnie chcą wydymać na kase. a autko to zwykłe sorento pierwszej generacji 3.5l benzyna
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ImeNs:

- silnik mineral + filtry 150zł lub semisyntetyk + filtry 230zł
- most tył 50zł + 50 wymiana jak nie robisz samemu, jeśli cieknie +50 uszczelka o 50 robota
- dyfer przód ten sam olej 50 zł + 50 wymiana jak nie robisz samemu
- skrzynia manual 120 zł + 50 wymiana ( w pajero łatwo zlać
  • Odpowiedz
@ImeNs: popytaj na forum4x4 albo kup sobie oleje i sam zmień, w mostach to 15 minut roboty jak wiesz gdzie wlewy silnik tak samo, zużyty tylko grzecznie zlej do bańki i zadzwoń po http://modeko.net.pl z Wrocka jak będziesz miał zlewkę 20l przyjadą.
A olej w reduktorze popytaj na forum kilku chłopaków którzy latają po Cieninie ogłasza się też na fejsie że naprawiają prywatnie ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz
@Tonari_Totoro: z chęcią bym to sam zrobił, ale nie mam warunków. bo jak to zrobić to wiem. jak mieszkałem na wsi to nie było problemu. mimo że auta były sporo niższe.
  • Odpowiedz
@ImeNs: nie przesadzajmy, wystarczy na 4 cegły najechać gdzieś i masz już tyle ile trzeba.
Macie chyba jakieś cegły we Wrocku? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
A
  • Odpowiedz
@Tonari_Totoro: o tym nie pomyślałem. a też jest to jakaś myśl. co do cegieł pod autem. na moim osiedlu jak są cegły, to są pod innymi autami. nie koniecznie za zgodą właścicieli tychże pojazdów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ImeNs 200zeta komplet: bańka 5L 5w30 +filtr oleju + filtr powietrza + kabinowy , wymiana 50 zł , paliwa wymieniam rzadziej niż co roku, filtr paliwa ok 80zł , olejów w skrzyni czy mostach nigdy nie wymieniałem więc nie znam cen ani robocizny
  • Odpowiedz
@ImeNs: niekoniecznie całkowicie chcą cię wydymać - mogą się też nie znać.
Weźmy np takiego samuraja, instrukcja mówi, że do skrzyni i reduktora lejemy jakiegoś GL4 cośtam, cośtam. Ten olej w hurtowni kosztuje 30-40zł/litr niewiadomo czemu. Za tyle na ebazarku można kupić bańkę 5l.
2l na most, 2l na skrzynie, 1l na reduktor i mamy elegancką różnicę dla ludzi kupujących po katalogu.
  • Odpowiedz