Wpis z mikrobloga

Mirki czy taki numer może przejść odnośnie #nieruchomosci #wioska #rolnictwo

sąsiad w miarę ok, ma problem bo ma 0,8 ha i brakuje mu 0,2 ha do gospodarstwa i lepszych podatków.. i nietylko

u mnie w rodzinie mają trochę hektarów, ale mi zależy aby od tego siąsiada uzyskac drogę (służebność, bo wtedy mniej mu będę musiał oddać w zamian niż przy wydzieleniu np. nowej działki i współwłasności) oraz te min 35 m2 na jakąś nawet prowizoryczną budowę na wszelki wypadek

myślicie że to może przejść?

u notariusza i w księgach wieczystych? tak z praktyki #notariusz i reszta

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #polska #ekonomia #kredythipoteczny
#ksiegiwieczyste
  • 12
@marsellus: proste jest gościu co ma poprzecznie całej wioski który ciągnie się wzdłuż drogi nieruchomość z dwóch stron dojazd..

ja mam ciągnik i nie mam miejsca na zawracanie, cofanie z przyczepką itd do tego aby podjechać do całości wózkiem widłowym załadować/rozładować

dlatego pomysł aby facetowi skubnąć przy granicy prawo do kilku metrów przejazdu i 35 m2 na zabudowę
a on aby dostał ode mnie do 1 ha ziemi
@nutka-instrumentalnews: trochę mi to zajęło zanim przetłumaczyłem na polski, ale raczej jest to wszystko możliwe. Ale lepiej zamiast pytać na wypok.peel zapytaj u jakiegoś notariusza, który nie sra wyżej niż otwór ma.
Trafiają się tacy co odsyłają od razu do radcy prawnego, ja mam akurat notariuszkę, która drobne porady uwzględnia już w cenie sporządzenia aktu.