Wpis z mikrobloga

Cześć, potrzebuję porady. Rozpoczęłam działalność od lipca tego roku i od tamtej pory wystawiam faktury VAT, jakimś cudem nie dotarło moje zgłoszenie VAT-r do US i udało mi się zgłosić dopiero od 01.09 od faktur z lipca i sierpnia odprowadziłem pit i VAT, jednak jeden z klientów blokuję mi wypłatę faktury za sierpień, bo na ten miesiąc nie byłem w rejestrze VAT, co zrobić z tym, dzwoniłem i byłem osobiście w US, jedna konsultantka US powiedziała że VAT opłacony do US przepada, i do tego powinienem zwrócić też pobrany VAT klientom oraz wycofać faktury VAT i zamiast nich wystawić rachunki lub faktury nie VAT, druga konsultantka uznała, że skoro zapłaciłem podatki i wysłałem JPK_VAT to powstaje obowiązek rejestracji jako Vatowca że strony US, i mam czekać aż w systemie zmienią rejestrację do VAT na 01.07, ale nie powiedziała ile to zajmie ani jak dalej to ruszyć.
Czy ktoś wie co w tej sytuacji zrobić?
#ksiegowosc #b2b #wlasnafirma #ksiegowosc #urzadskarbowy
  • 4
@rychupeja: druga ma rację. Zachowywałeś się jak podatnik vat, więc muszą Cię zarejestrować.
Bez księgowej/go będzie wychodzić więcej takich kwiatków.
Poczytaj o GTU, teraz wchodzi, MPP. JPK znasz...
@rejend: @kuncfot: za pierwszym razem 01.09, pozniej jak się zorientowałem ze błąd to 02.07, ale zadzwonił z US że nie mogą tego wprowadzić ot tak na moje zgłoszenie i musi to zrobić dział od VAT, co pewnie zrobi w bliżej nieokreślonej przyszłości po analizie jpk itp.

Myślałem że ogarnę sam księgowość przy <5 faktur usługowych w miesiącu i super księgowa z mBanku :) ty bardziej że koszty jakie generuje to