Wpis z mikrobloga

Wniosek o dofinansowanie własnej działalności w Łodzi (jakaś akcja miasta która ma pomagać w założeniu działalności) powiedzcie mi bo mnie szlag trafi dlaczego posiadanie POCHWY upoważnia do specjalnego traktowania i otrzymywania masy przywilejów.
W sumie śmieszne że kobiety traktowane są na równi jako osoby niepełnosprawne, lub jako słabo wykwalifikowane XD
#praca #p0lka #dzialalnoscgospodarcza
Pobierz SuicideLeopard - Wniosek o dofinansowanie własnej działalności w Łodzi (jakaś akcja m...
źródło: comment_1601282587dZ5gVTlQWe2HaU41Rw72QG.jpg
  • 16
@SuicideLeopard: bo może kobiety rodzą dzieci i będąc 9 miesięcy na l4 w okresie ciąży, a potem rok na urlopie wychowawczym mają słaby start po powrocie do pracy (ok, nie trzeba brać l4, a urlop można dać chłopu, ale nie każda praca nadaje się dla ciężarnej, a tatusiowie nie chcą, również ze względów finansowych brać "tacierzyńskiego")? To jedyne wytłumaczenie dla mnie i tylko ten aspekt bycia kobietą i starania się o
@SuicideLeopard: Kobiety = niepełnosprawni i upośledzeni w jednym. Każdy o tym wie, przez to muszą dostawać benefity, bo osoby niepełnosprawne i upośledzone mają problemy w normalnym funkcjonowaniu.

A tak serio to też mnie wqrwia niesamowicie.

Niepełnosprawni? - spoko, są często problemy z urzędami i dojazdami i wszystkim
Osoby po 50? - spoko, często są trochę zacofani technologicznie i warto by im pokazać jak działa biznes
Długotrwale-bezrobotne - jeśli długotrwało-bezrobotny che założyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SuicideLeopard: no np. fitness dla mam i niemowlaków, kluby malucha, rękodzieło, wypieki, cukiernictwo, doradztwo personalne - to wszystko zależy od wiedzy i umiejętności kobiety - znam kilka pań, które właśnie w okresie ciąży/wczesnego macierzyństwa pootwierały firmy i biznesy się kręcą (małe firemki, nie korpo po 300 osób).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@SuicideLeopard: Mnie zawsze rozwala logika tych dofinansowań. Kto czysto teoretycznie lepiej zainwestuje kasę i rozwinie biznes? Wykształcony, sprawny fizycznie mężczyzna czy koleś po podstawówce mieszkający w Polsce B? I żeby była jasność dla tamtych ludzi też potrzebna jest pomoc ale czemu nie ma dofinansowań w których kryteria były by takie jak opisałem na początku? Osobiście mam DG i nie mogłem wziąć niczego bo studentowi się nic nie należy a byłem nim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CODER_BEST: dajesz babce po 50 te 10k i ona za to ma przez rok czy dwa ciągnąć swój mini biznes. Masz ją z głowy z zasiłków i źle wyglądających z punktu UE statystyk. A jednej na ileś ta używana odzież, pierogi czy usługi krawieckie się rozkręci.

Dla studentów i młodych osób też są różne dofinansowania, chociaż oczywiście z innych programów i często z wyższymi wymaganiami.