Wpis z mikrobloga

Czy są tu jacyś zwolennicy polskiego systemu edukacji?

Nigdy w szkole nie szło mi źle, ale odkąd pamiętam byłem przeciwnikiem naszego systemu edukacji. Według mnie głównie tłamsił uczniów i zabijał w nich kreatywność, aktywność, chęć do działania oraz inne cechy, które powinien rozwijać.

Oczywiście była w tym zasługa wielu nauczycieli, którzy nie powinni się nigdy w takim zawodzie znaleźć, ale mimo wszystko główną winę upatruje w systemie. Źle dostosowany, przeładowany program, nauka tego aby dobrze zrobić egzaminy i podporządkowywanie zajęć głównie temu.

Dużo zajęć + ogromne ilości prac domowych skutecznie zniechęcały wielu uczniów do rozwijania swoich pasji, bo nie ukrywajmy przy takim wymiarze godzin poświęcanych na szkołę nie jest to łatwe.

#edukacja #szkola #rozkminymg78
MG78 - Czy są tu jacyś zwolennicy polskiego systemu edukacji?

Nigdy w szkole nie s...

źródło: comment_1601196744Z1mbJNMcGE5WyxpIRtqj4J.jpg

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MG78:

Wiem, że dawniej było kiepsko z pieniędzmi w szkołach, ale teraz sytuacja się zmieniła. A czy znacie jakąś szkołę, gdzie jest np. szkolna telewizja albo kółko astronomiczne?

W mojej dawnej szkole był radiowęzeł. Kilka lat po moim odejściu zlikwidowali go mimo, że była to również obsługa wszelkich imprez wewnętrznych przez samych uczniów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Poza tym jednym ewenementem kółka "muzyczne", ale bez instrumentów
  • Odpowiedz
@MG78 Pamiętam jak w gimbazie chciałem sobie podnieść ocenę z fizyki na koniec roku. Facetka, powiedziała że mogę przygotować referat na dowolny temat. No więc przygotowałem prezentacje nt eksperymentu z próżnią. Przygotowałem prezentacje w Power Poincie i napisałem tak ten referat coby nawet tępy młot zrozumiał. Po czym przedstawiłem to na forum klasowym a facetka stwierdziła że ten eksperyment jest omawiany w wyższej klasie gimbazy i nie może uznać mi tego
  • Odpowiedz
@MG78: do wszystkich tutaj komentujących piszacych, że "obecny system jest do zaorania":
a macie pomysł jak mialby wyglądać KONKRETNIE nowy system? Czy tylko powtarzacie jakiś utarty frazes bez żadnego pomysłu na realne zmiany? xD
  • Odpowiedz
@MG78: Może nie ma co tak pluć w stronę swego, ojczystego kraju?

Ogólnie, system edukacji w XXI wieku z tak rozwiniętą technologią jest do gruntownej zmiany wszędzie.
Edukacja i te stare betony w niej zatrudnione jeszcze w czasach przed komputerem a tym bardziej internetem w kieszeni są do całkowitego zaorania. Jednak to musi potrwać.

Po prostu, obecnie żyjemy w takich czasach, że technologia rozwija się szybciej niż ewolucja nas do tego przygotowała i w różnych dziedzinach nie nadążamy
  • Odpowiedz
@kompek: Edukacja domowa to ciężki temat, bo wielu rodziców się do tego po prostu nie nadaje (np. ja nie czuję się na siłach) i rzeczywiście można dziecku więcej krzywdy zrobić niż pożytku.. nie mnie jednak znam przypadki, które z powodzeniem to stosują.
Zdecydowanie trzeba jednak coś zrobić z obecnym systemem, bo nie przygotowuje dzieci do życia w dzisiejszych czasch
  • Odpowiedz
@edgar_k: Szkołą powinna właśnie pomagać uczniom odnaleźć w sobie talenty, pasje i różne zainteresowania. Nie każdy jest stworzony do wszystkiego i różni ludzie mają różne predyspozycje, które bardzo często są marnowane.


@MG78: a smutna prawda ze większość ludzi nie ma predyspozycji do niczego.
A jeśli wierzysz w bajki o tym jacy to nauczyciele powinni zachęcać i ze to tylko ich wina ze każdy nie wychodzi ze szkoły grzeczny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MG78: podzielę się z wami historia. . . Do mojej wsi wprowadziła się nauczycielka matematyki i kiedy byliśmy przywitac nowych sąsiadów, ta lekko przy tuszy miła babka zauważyła, że lubię zagadki. To ona mi podsuwała ciekawe zagadnienia w stylu ile trójkątów jest w tym trójkącie. Prawie codziennie u niej byłem i już w 5 klasie rozumiałem co to wartość bezwgledna. Dzięki niej też dostałem się dwa razy na olimpiadę matematyczna.
  • Odpowiedz
@MG78: kurła aż mam flaszbaki jak to po gimnazjum umiejąc w miare już html i wdrażając się z podstawami php poszedłem sobie do technikum informatycznego z zapałem, że się czegoś kurła nauczę () Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że czeka mnie rok dłubania od podstaw htmla i jak zrobiłem swoje w 10-15 minut to nauczyciel tępy dzban nie pozwalał mi na zajęcie się czymś innym zmuszając do
  • Odpowiedz
@MG78: w moim technikum założyliśmy szkolne radio internetowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gmina dość dobrze to dofinansowała, mieliśmy dobry mikrofon do nagrywamia, specjalnie przeznaczoną do tego wyciszoną salkę, komputer i dyktafon do wywiadów ze szkolnych i lokalnych wydarzeń. W projekcie łącznie uczestniczyło kilkanaście osób. I masz rację bo to było coś niesamowicie świetnego pomimo, że spedzało się nieraz wieczory w szkole przesiadując w radiowej kanciapie i
  • Odpowiedz