Wpis z mikrobloga

#cebuladeals chciałem zwrócić uwagę Mireczków na ciekawy program o nazwie orlen w portfelu. W skrócie: kupujecie 50 akcji tego szrotu, dostajecie za to 10 gr rabatu na litr paliwa zwykłego/lpg, lub 15 groszy na litr vervy, maksymalnie 300 litrów na miesiąc. Akcje orlenu są dzisiaj po 44,5, więc trzeba wydać 2225 zł. Przy jeżdżeniu na zwykłym paliwie oszczędzamy 360 zł rocznie, co daje zwrot z inwestycji w nieco ponad 6 lat i dalej macie po 6 latach 50 akcji. #inwestycje #inwestowanie
Pobierz
źródło: comment_1601020349m4SmcBXVuVv1dk8ryTjjd0.jpg
  • 78
@ConanLibrarian: teraz Orlen spada, jak będzie rósł, to powiesz, że płacisz Orlenowi, płacisz drożej i zarabiasz na inwestycji? Kupując to tylko z perspektywą "promocji" na benzyne mija się z celem.
Chyba, że i tak tankujesz zawsze na orlenie


@Arrival: Tak, znam takich ludzi. Z dumą mówią, że cena ich nie rusza.
Ale nie ma jeszcze (na szczęście) przymusu tankowania na orlenach.

Fakt, założyłem rozwiązanie dla ludzi żyjących w większych miastach, w których są dwie, trzy czy nawet cztery różne firmy. :)
ty normalny jesteś?


@mitatuyo: Tak. A czego nie rozumiesz?
To, że możesz sprzedać akcje (i wejść w bagno giełdy ;-)) niczego nie zmienia:

dajesz Orlenowi pieniądze (zamrażasz je) i płacisz nadal więcej za paliwo, niż mógłbyś. No to teraz usiądź: można nie dawać Orlenowi pieniędzy i tankować taniej, niż w tej kombinacji z akcjami.

Nie, bez mitycznych remontów silnika. :-)
mam do orlenu 3 km, do innych 30.


@mitatuyo: A teraz skup się, bo ja wiem co piszę:

Tłumaczenie na język większości:


Podkreślać ostatni wyraz?

Nie wiem jakie widzisz bagno


Jeśli ktoś w tym tkwi, to nie ma problemu. Ale jeśli nie, to nie jest to (nabywanie i zbywanie) porównywalne do kupna bułki w żabce. :-)
dajesz Orlenowi pieniądze (zamrażasz je) i płacisz nadal więcej za paliwo, niż mógłbyś. No to teraz usiądź: można nie dawać Orlenowi pieniędzy i tankować taniej, niż w tej kombinacji z akcjami.


@ConanLibrarian: Nie dajesz orlenowi żadnych pieniędzy, co ty chłopie piszesz :D

Tak, znam takich ludzi. Z dumą mówią, że cena ich nie rusza.

Mnie cena rusza, dlatego zawsze tankuje na Orlenie bo mi się to najbardziej opłaca :D
przecież ja nie wspomniałem o żadnej marketówce, czytaj dokłądnie, bo może źle rozumiesz co czytasz.


@emes83: a co masz na myśli poprzez "stacje w zakątkach kraju"?