Wpis z mikrobloga

Efekt będzie taki, że za 100-150 lat po prostu demograficznie te nacje nas skolonizują.


@Bossman_: Co mnie obchodzi to co będzie za 100-150 lat jak zdechnę pewnie za max 50? Przez ocieplenie klimatu za kilkadziesiąt lat będzie o kilka stopni cieplej, a nikt nie daje o to większego #!$%@?, więc co mnie obchodzi coś co będzie po mojej śmierci? Biorę przykład z wolnorynkowej prawicy - egoizm jest cnotą, a nie wadą
@bh933901

No to ciekawe, czy będziesz w stanie znaleźć takie opinie jakiegoś prawaka, czy mamy do czynienia z klasycznymi urojeniami lewakoidalnymi.


No chociażby cały ten wątek jest tego dowodem, prawaki myślą że lewica jest przeciwna nadmiernemu rodzeniu dzieci tylko stricte w Europie a nie na całym świecie, co jest oczywistą bzdurą, a opinia jakiegoś dziennikarzyny i trolla tweeterowego nie świadczy o całej reszcie.

a POTEM dopiero kibicować nastawieniu naszych, europejskich państw, na
nie no, możemy nie rodzić dzieci i wymrzeć po prostu za 100 lat, przynajmniej norki będą normalnie żyć XD logiczne


@Bossman_: a to jak bedziesz mial bombelka to nie umrzesz jak rozumiem?? ( ͡º ͜ʖ͡º)
co w tym niby zlego ze mniej osob bedzie zylo w Europie?


@WiktorekS: na przykład to, że w Polsce pracuje nieco ponad 50% populacji, więc każdy ze swojej wypłaty połowę wydaje na utrzymanie kogoś innego. A to dopiero początek, bo przy takiej dzietności jak nasza, mediana wieku do 2050 r. ma wzrosnąć o 10 lat.
Zwłaszcza kiedy w Europie dzietność nie jest na super dobrym poziomie. Poniżej dane z 2017 roku.


@Bossman_: Wynika z nich że dzietność jest na najniższym poziomie w pewnym kraju dzielnie walczącym z genderem, feminizmem i innymi nowoczesnymi bzdurami oraz nie przyjmującym żadnych uchodźców bo prawicowy rząd powiedział w tej kwestii Unii stanowcze nie. W kraju bardzo katolickim i tradycyjnym, gdzie rodzina jest stawiana na piedestał a na dzieci dostaje się hojny
@Bossman_: @StarySer:

Myślę, że kwestią tego, że Abdul robi sobie ileśtam dzieci bo jest biedny i to jego sposób na zabezpieczenie się na starość. Jak spojrzysz na dzietność w takim fundamentalistycznym, ale nie-takim-biednym Iranie, to on też jest ledwo na poziomie zastępowalności pokoleń, a parę lat temu był w okolicach 1,8 na kobietę. Każdy kraj, nie licząc najbardziej zapyziałego Trzeciego Świata ten współczynnik sukscesywnie zmniejsza, lub zmniejszył około dwukrotnie w
No chociażby cały ten wątek jest tego dowodem, prawaki myślą że lewica jest przeciwna nadmiernemu rodzeniu dzieci tylko stricte w Europie a nie na całym świecie, co jest oczywistą bzdurą, a opinia jakiegoś dziennikarzyny i trolla tweeterowego nie świadczy o całej reszcie.


@StarySer: nie, to tylko urojenie lewakoidalne. Od początku jest tu dyskutowana lub wyśmiewana treść jednostkowej opinii pojawiającej się u niektórych osób na lewicy, natomiast nie zauważyłem - popraw mnie
jest na najniższym poziomie w pewnym kraju dzielnie walczącym z genderem, feminizmem i innymi nowoczesnymi bzdurami oraz nie przyjmującym żadnych uchodźców bo prawicowy rząd


@marcin-: W Hiszpanii rząd jest akurat lewicowy.

oraz nie przyjmującym żadnych uchodźców


Zawsze można wyjechać do Nigru, tam jest wysoki przyrost naturalny.
szcza k


@Bossman_: ok, ale jak chcesz rozwiązać ten problem dzietnosci?
ludzie po prostu nie chcą rodzić az tylu dzieci i o dziwo lub nie, nie jest to problem ze nie mamy kasy, w innych krajach są lepsze warunki, a i tak nie rodzi się mało
@WiktorekS: nie, nie tylko system emerytalny jest problemem. Obciążenia z tytułu utrzymania emerytów to główny problem, ale nie jedyny, na przykład zaburzenie struktury wieku przekładać się będzie na wyraźnie obniżoną zdolność militarną naszego państwa, bo ludzie w wieku 60+ są zdecydowanie miernymi żołnierzami.

Do tego zaburzenie struktury wieku wpływa nie tylko na emerytury, ale też na wydatki na opiekę zdrowotną, i tego wyższy wiek emerytalny nie załata. Starsze społeczeństwo będzie ponosić
Wynika z nich że dzietność jest na najniższym poziomie w pewnym kraju dzielnie walczącym z genderem, feminizmem i innymi nowoczesnymi bzdurami oraz nie przyjmującym żadnych uchodźców bo prawicowy rząd powiedział w tej kwestii Unii stanowcze nie.


@marcin-: wstawaj, zesrałeś się. W Hiszpanii panuje rząd z nadania partii socjalistycznej i turbolewackiej partii #!$%@?, odpowiednika naszej partii Zrazem.