Wpis z mikrobloga

Rowerzysta ze zdjęcia @SoundsGoodMan: jedzie prawidłowo ulicą, ponieważ brak jest oznakowania, by czerwony chodnik widoczny obok był CPRem.

Rowerzysta jest kierującym pojazdem i ma się stosować do znaków drogowych. Nie do ich braku. Nie wiesz, bo nie ma znaków pionowych czy to DDR? CPR a jak CPR to lewy? Prawy? Z pierwszeństwem pieszych po całym CPR? Więc jak dojdzie do kolizji to kto będzie winny? A jak zjedziesz z tego na jezdnię to jest to włączanie się do ruchu? Braki w oznakowaniu stawiają rowerzystów na przegranej pozycji w razie wypadku, jak jedziesz ulicą to sprawa jest prosta i jasna.
Do tego po tych CPR to się nie da często jechać, bo są źle wykonane i się sypią stwarzając zagrożenie dla sprzętu i samego kierującego, nikt z nas zaś nie ma obowiązku narażać swojego życia i mienia.

Kolejne zdjęcie w komentarzu.

#rower #rowerzysci #kierowcy #samochody #polskiedrogi
reddin - Rowerzysta ze zdjęcia @SoundsGoodMan: jedzie prawidłowo ulicą, ponieważ brak...

źródło: comment_1600773058NRLvfhPbYtCxXj438cBtRf.jpg

Pobierz
  • 225
rzeczywiście wcale nie widać co to jest. A te obrazki motorków na czerwonej kostce, to wyznaczone miejsca na parking dla dostawców pizzy.


@ChacharZWarszawy: Musi być znak pionowy.

Rowerzysta jest kierującym pojazdem i ma się stosować do znaków drogowych. Nie do ich braku. Nie wiesz, bo nie ma znaków pionowych czy to DDR? CPR a jak CPR to lewy? Prawy? Z pierwszeństwem pieszych po całym CPR? Więc jak dojdzie do kolizji to
reddin - > rzeczywiście wcale nie widać co to jest. A te obrazki motorków na czerwone...

źródło: comment_1600773845lSJX0CkGZTbEkRNQ9SBeGj.jpg

Pobierz
Musi być znak pionowy.


@reddin: Chłopie, albo nie znasz przepisów albo celowo manipulujesz.
Zdjęcie które wkleiłeś nie jest zdjęciem skrzyżowania, a jedynie wjazdem z drogi wewnętrznej. W takim wypadku nie trzeba stawiać nowych znaków.
Zrobiłem mały risercz - znalazłem na mapach to miejsce, cofnąłem się ulicą główną do pierwszego skrzyżowania i voila - znak stoi jak byk: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mjxxx1 - > Musi być znak pionowy.

@reddin: Chłopie, albo nie znasz przepisów albo ...

źródło: comment_1600774567KVAwT5it1bongcKkPrzp8p.jpg

Pobierz
Zdjęcie które wkleiłeś nie jest zdjęciem skrzyżowania, a jedynie wjazdem z drogi wewnętrznej. W takim wypadku nie trzeba stawiać nowych znaków.


Znak C13 lub C13/C16 musi być w kazdym miejscu pozwalającym rowerzyście na wałczenie się na CPR lub DDR, nie trzeba jechać na skrzyżowanie, by sprawdzić jaka jest organizacja ruchu.

Zrobiłem mały risercz - znalazłem na mapach to miejsce, cofnąłem się ulicą główną do pierwszego skrzyżowania i voila - znak stoi jak
reddin - >Zdjęcie które wkleiłeś nie jest zdjęciem skrzyżowania, a jedynie wjazdem z ...

źródło: comment_1600774765jqzXSa6Kn7fDOLwR9n7QvP.jpg

Pobierz
@bigger: OC, rejestrację, coroczne przeglądy rowerów i obowiązkowa karta rowerowa aby w ogóle się poruszać za pomocą roweru. Za nieopłacenie OC kara w wysokości 5000k złotych jak w przypadku kierowców. Dodatkowo opłaty "drogowe" za korzystanie z dróg publicznych. Niestety, ale jeżeli rowerzyści chcą korzystać z drog publicznych i uczestniczyć w ruchu na równi z motocyklami i samochodami to niech również na równi ponoszą wszelkie tego konsekwencje. Dopóki nie wejdą takie prawa,