Wpis z mikrobloga

w ogóle to wam powiem, że jedną z najgorszych rzeczy w życiu, jakie można zrobić, to uzależnić się od drugiej osoby.
nie róbcie tego. nigdy.
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SuperSuperSuper: Pisanie w pseudo intelektualnym stylu w dyskusji typu haha przegrywy mija się z celem ;). Książek w języku polskim w tej dziedzinie są tysiące. Praca i pobyt w szpitalu umożliwily mi czytanie w dużej ilości. Z osobą typu Kowixx dyskusji nie ma, bo jest ona dokładnie takim samym demonem z jakimi walczy i w dodatku posługuje się kłamstwami. I źródeł nie brak, ale chyba logiczne ze nie będę sporządzał
  • Odpowiedz
@Gilbert_Prukwa: ale wyjaśnij mi ten fenomen:
Człowiek nie zna się na chińskiej kulturze, nigdy nie był w Chinach, nie ma z nimi nic wspólnego. Czy wypowiada się na ten temat? Nie

Inny człowiek nie zna się na samochodach - nie ma prawa jazdy, nie ogarnia tematów motoryzacyjnych itp. czy wypowiada się na ten temat? Nie

I na koniec mamy typa który nie zna się na związkach, nigdy w żadnym nie był, nawet przelotnym, nie rozmawia z kobietami itp. czy wypowiada się na ten temat? Tak,
  • Odpowiedz
w takim razie zaburzonych mamy więcej niz zdrowych


@Gilbert_Prukwa: Heh, z tym się nie da nie zgodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Większość ludzi ma większe czy mniejsze zaburzenia. Co poniektórzy specjaliści twierdzą nawet, że nie istnieją ludzie w 100% zdrowi psychicznie.

Kochany za bardzo,
  • Odpowiedz
@Gilbert_Prukwa: Nie, nie jest to logiczne. Zapytałem bo jestem ciekaw i jeśli jest jakaś pozycja, która mnie zainteresuje to zapewne ją przeczytam. Bo widzisz, tak się składa że również czytam książki. Czytam ich de facto całkiem sporo. Co więcej, część literatury którą czytam to literatura stricte psychologiczna - jest to powiązane z moim zawodem. Jednak nie uprawiam demagogi w której na wiatr rzucam słowa, a staram się sensownie i z
  • Odpowiedz
@Jakly:

@Gilbert_Prukwa: To tzw. bańka informacyjna. Żyjesz w takim a nie innym środowisku i wydaje ci się, że cała reszta świata jest taka sama. Co oczywiście nie jest prawdą


Nie do końca. Jest to jeden z błędów poznawczych, a konkretnie efekt potwierdzenia. Określenie bańki informacyjnej funkcjonuje pod nazwą filter bubble i dotyczy błędów podczas personalizacji wyników wyszukiwania. W użyciu potocznym rozumiem, że chodzi o życie w pewnej bańce, która filtruje informacje z zewnątrz zawężając wiedze obserwatora do tego,
  • Odpowiedz
@NeuroTC: Chyba rozumiem o co Ci chodzi, ale nie mogę się zgodzić z tym co napisałeś, albo bardziej z tym w jaki sposób to opisałeś.

Co to znaczy, że wyrazem miłości jest jak możesz powiedzieć komuś, że go nie potrzebujesz?
Oczywiście, że potrzebuję!!! Poradziłabym sobie jakoś bez niego, ale kocham go więc go bardzo potrzebuję.

Domyślam się, że chodzi Ci o życie przed związkiem, czyli czy człowiek wcześniej sam był szczęśliwy, bo wg Twojej teorii tylko szczęśliwy człowiek może stworzyć
  • Odpowiedz
@feketehajuno: Oczywiście to co napisałem jest pewną idealizacją. Raczej cięzko osiągnąć to o czym piszę. Jednak sama zasada moim zdaniem jest słuszna.
Pisząc, że nie potrzebujesz chodzi mi, że wchodzisz w związek totalnie bezinteresowanie. Osoba ta może zaspokając Twoje potrzeby jednak nie jest to powód dla, którego się wiążesz. Jest to ekstremalnie trudne do ustalenia i wymaga ogromnej świadomości. Sami siebie możemy łatwo oszukiwać.

Sama piszesz, że czułaś samotność i brakowało Ci bliskości. Więc związek z tą osoba miał w pewnym sensie zapełnić ta pustkę. Oczywiście nie moge zanegować Twojego szczęscia i życzę Ci go dużo.
Uważam, że kochanie kogoś za coś nie jest prawdziwą miłością. Co się stanie w momencie rozstania? Kiedy wiesz, że ta osoba jest szczęsliwa odchodząc. Czy będziesz cierpieć? Jeżeli tak to
  • Odpowiedz
Akurat to jest fakt i w psychologii o tym jest, ze jak facetowi za bardzo zależy na kobiecie to ona ucieka, bo to moze mu przeszkadzać w realizacji celow i przestaje rokować jeżeli chodzi o zasoby itd. Więc sorry, ale ty myślisz ze mając cipe automatycznie masz uprawnienia do zmieniania rzeczywistości. I to juz któryś raz...


@Gilbert_Prukwa: Ta książka miała tytuł Redpill?
  • Odpowiedz
@Jakly

"Heh, z tym się nie da nie zgodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Większość ludzi ma większe czy mniejsze zaburzenia. Co poniektórzy specjaliści twierdzą nawet, że nie istnieją ludzie w 100% zdrowi psychicznie."

No to prawda,
  • Odpowiedz
@Gilbert_Prukwa: Well, najwyraźniej jestem jakimś jednorożcem, bo nijak nie wpasowuję się w twoją wizję kobiety ¯\_(ツ)_/¯ Zdradą w jakiejkolwiek formie się brzydzę, nie interesują mnie jakieś tam chady, które najpewniej chciałyby mnie tylko przelecieć i porzucić, a mojego mężczyznę cenię przede wszystkim za to, jak bardzo jest kochający i czuły, i żadnego więcej mi nie trzeba. Ale co ja tam się produkuję. Zaraz pewnie walniesz niezawodnym argumentem, że po prostu
  • Odpowiedz