Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Martwi mnie brak podzielności uwagi mojego Niebieskiego. Często jest tak, że nie możemy pogadać, bo on albo gra albo dzwoni do niego któreś z rodzeństwa (starszy brat i młodsza siostra) albo kumpel albo kumpela. Nie ma wtedy z nim kontaktu :/ Nie mieszkamy razem i czasem po pracy chcę z nim spędzić czas online jeśli nie przyjadę a on w tym czasie jest zajęty rozmowami albo grami samemu albo z kumplami przy piwie. Co do spotkań to najczęściej widuje sie ze mną ale ostatnio zrobił tak, że jak miałam wolny weekend to on akurat z kumplem się spotkał na piwie, bo kumpel ma mało czasu a ze mną zdązy się spotkać :/ Nie moge powiedzieć, że mnie olewa, bo poświeca mi jakiś czas, ale no najcześciej jak ja chce to jemu wypada rozmowa (wyprowadził się daleko od rodziny i znajomych stąd te gadki na kamerce) i on mówi, że on nie ma podzielnej uwagi, może się skupić na max. jednej rzeczy i woli pogadać z wszystkimi po kolei a mnie zostawić na sam koniec. No kurde jak ja mam mu powiedzieć, żeby trochę się ogarnął? Nie bronie mu kontaktów z bliskimi, ale dziwnie sie czuje :/ Jak ma to znaczenie to on oboje mamy po 20 lat i oboje pracujemy, ja zaczne studia w październiku zaocznie i bede miała mało czasu :( dlatego chciałam wykorzystać teraz te wolne jakie mam, bo potem będzie cięzko :( On ma prace zmianową więc tez łatwo nie będzie...
#logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f687e8ff49ad326e7b1a911
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Przekaż darowiznę
  • 25
@DryfWiatrowZachodnich: Może powinna na to spojrzeć pozytywnie: jej chłopak chce, żeby była ostatnią osobą, z którą rozmawia przez sen. Ja tez zanim mieszkałam z moim chłopakiem to najpierw rozmawiałam z bratem i resztą rodziny zanim z nim.
@Plotkova99: ale jak to sobie wyobrazasz? On albo ona dzwoni, gadaja dwie minuty, i "dobra musze konczyc bo wlasnie zbieram sie do rush B"? I to cos zalatwi?

Dla mnie OPka ma problem z tym ze wedlug niej on z nia za malo rozmawia a nie jakas podzielna uwaga, i w sumie ciekawe co ona rozumiem przez jego "ogarniecie sie". Podejrzewam ze chodzi jej o to ze chce miec wyzszy priorytet
Może powinna na to spojrzeć pozytywnie: jej chłopak chce, żeby była ostatnią osobą, z którą rozmawia przez sen. Ja tez zanim mieszkałam z moim chłopakiem to najpierw rozmawiałam z bratem i resztą rodziny zanim z nim.


@hiszpank: ale wiesz, to co piszesz to kwestia ustawiania priorytetow. Jesli OPka narzeka na brak podzielnej uwagi, to wychodzi na logike ze ona chce aby rozmawial jednoczesnia z nia i robil jakas inne rzecz (
@DryfWiatrowZachodnich: Pewnie tak. Ja tam bym wolała, żeby facet zadzwonił do mnie na końcu, ale poświęcał mi 100% uwagi, niż żeby zadzwonił w trakcie gdy robi co innego i poświęcał mi 50% uwagi. Ale "wszystko ma swoje priorytety, niestety, wszystko ma swoje wady, zalety" ( ͡ ͜ʖ ͡)
@hiszpank: no ja podejrzewam ze jakby do niej dzwonil podczas gierki lub piwa ze znajomymi lub czatu z rodzina [swoja droga jakby to ostatnie mialo wygladac, to ja nie wiem xD] to by OPka pisala ze jej niebieski kontaktuje sie, ale tak jakos na #!$%@? i co ma robic by sie ogarnal xD

No i nie chce zabrzmiac jak jakis patopigulkowiec, ale jesli w problemie wogole nie chodzi o podzielnosc uwagi
odpowiedz


@DryfWiatrowZachodnich: Miałam to samo co OPka: Chłpak dzownił do mnie w dni, w które się nie spotykaliśmy tylko z samochodu w drodze z pracy do domu, aż zrozumiałam, że po prostu wtedy może do mnie dzwonić, bo pozostałe godziny ja i on mamy zajęte. Teraz mieszkamy razem i widzę, że resztę godzin miał zajętych i że te godziny były najlepsze, żeby rozmawiać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mężczyźni mają mniejsze umiejętności podzielności uwagi


@push3k-pro:

Niebiescy już tak mają, nie mają podzielnej uwagi


@bergamota:

Szczerze - nie zauwazylem jakies specjalnej roznicy miedzy plciami. Obawiam sie ze niebieski potrafi byc "ciagle zajety" aby miec nieco czasu dla siebie gdy rozowa chce sie wygadac o tym "jak minal dzien", albo po prostu ta rozowa nie potrafi prosto zakomunikowac o co jej chodzi, wiec tworzy teorie o niepodzielnej uwadze i niedomyslnosci
Szczerze - nie zauwazylem jakies specjalnej roznicy miedzy plciami.


@DryfWiatrowZachodnich: Rozumiem, ale naukowcy już to zauważają. https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C412093%2Cmeski-mozg-zuzywa-wiecej-energii.html
Oczywiście, badania są oparte o dane statystyczne, więc są mężczyźni z dobrą podzielnością uwagi i kobiety ze słabą podzielnością uwagi, ale średnio to kobiety sobie z tym lepiej radzą.
Za to kobiety mają też częściej problemy z koncentracją, więc coś za coś.

Faktycznie może być tak, że jemu się po prostu nie chce gadać,