Wpis z mikrobloga

Mam pytanie z kategorii może oczywistych, ale nie dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jakiś czas temu uległem wypadkowi komunikacyjnemu. Naturalnie trwa nalot prawników jak i kancelarii, które chcą "pomóc" w dochodzeniu swoich praw przed ubezpieczycielem. Oczywiście każdy wszystko robił, na wszystkim się zna itp., ale szukam metody na weryfikację tych ludzi. Mam na myśli to, jak mogę powiązać konkretnego prawnika z konkretną sprawą żeby wiedzieć, z czym miał do czynienia i z jakim skutkiem. Sprawa w moim wypadku jest trochę nietypowa i na tyle poważna, że nie można tego schrzanić. Da się to jakoś zrobić?
#prawo #warszawa
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powsinogaszszlaja: byłem pieszym w tym zdarzeniu, a sprawcy toczy się sprawa karna ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Jade: o to właśnie pytam jak to ugryźć i zweryfikować. Temat jest dosyć specyficzny, stąd domyślam się, że trzeba kogoś ogarniętego znaleźć, tylko jak takich ludzi weryfikować?
@xDrope: W tym przypadku poszukaj jakiejś kancelarii brokerskiej najbliżej siebie i poproś o polecenie jakiegoś adwokata. Brokerzy działają na rzecz klienta, nie firmy ubezpieczeniowej.
Często sami mają w swoim portfelu klientów jakieś kancelarie.
Szukaj brokera, nie multiagenta.
@xDrope: ciężko zweryfikować prawnika. Generalnie szukałbym kancelarii bo na pewno taniej niz jakiejs firmy odszkodowawczej bo to sępy ktore nie dość ze skasują koszty to jeszcze z 30 procent. Albo musisz szukac kogos z polecenia albo przeryc internet bo prawde ci powie tylko osoba ktorej taka kanca juz sprawe prowadzila
Jak odróżnić brokera od gościa, który jest pośrednikiem wielu firm?


@wonsz_smieszek: Hasło kancelaria brokerska lub podobne
Multiagenci nie mogą używać takich sformułowań do określenia swojej działalności.
Broker działa w podobny sposób - pośrednictwo ubezpieczeniowe, ale jest jedna różnica. Jest to osoba, która zdała egzamin i została wpisana na listę brokerów. Może być pośrednikiem, lub dystrybutorem. Egzamin jest dość trudny, a koszty prowadzenia kancelarii są ryzykiem brokera.
Działa na podstawie zezwolenia KNF.
Broker reprezentuje interesy klienta.


@powsinogaszszlaja: czy broker to może po prostu taki agent, który nie ma oficjalnej umowy z TU i można podejrzewać, że mniej zależy mu na sprzedaży mi konkretnego produktu, bo nie dostaje prowizji?

Czy ja z nim jakąś umowę podpisuję czy (podobnie jak u agenta) podpisuję wprost z towarzystwem ubezpieczeniowym? Agent zasadniczo "po odejściu od kasy" może mnie olać, bo tylko sprzedaje. Czy broker jest mi zobowiązany jakoś
można podejrzewać, że mniej zależy mu na sprzedaży mi konkretnego produktu, bo nie dostaje prowizji?


@wonsz_smieszek: Jeżeli zrazi klienta, klient nie wraca, a negatywna poczta pantoflowa działa i to są jego straty.

---------------------------------------------

Czy broker jest mi zobowiązany jakoś pomóc np. na etapie likwidacji szkody z ubezpieczenia?


Formalnie, jeżeli nie ma takiego zapisu w umowie nie jest, ale w jego interesie jest pomóc klientowi i większość to robi.

Dobry agent też
@wonsz_smieszek: Obrazowy rzeczywisty przykład.
Ubezpieczenie grupowe na życie.
Takowe ubezpieczenia zawierają firmy dla swoich pracowników.
Podobnie robią też kancelarie brokerskie, lecz dla osób które nie są u nich zatrudnione.
Broker jest dystrybutorem - pośrednikiem dla chętnych.
Do ubezpieczenia mogą przystąpić ludzie chętni - różne zawody, miejsca pracy. Warunki negocjowane przez brokera są często korzystniejsze niż oferta firmy ubezpieczeniowej dla małego zakładu pracy.
Poniżej przykładowa tabela zakresu ubezpieczenia. Broker jest w stanie
Pobierz powsinogaszszlaja - @wonsz_smieszek: Obrazowy rzeczywisty przykład.
Ubezpieczenie gr...
źródło: comment_1600638921H4LA4WqCEBfM5tLJnS7l7e.jpg