Wpis z mikrobloga

tldr


Ale jestem #!$%@?. Wczoraj dzwoniłem do mechanika którego znalazłem na necie. Przewód hamulcowy, w kole od strony kierowcy pękł i przednia oś nie hamuje. Przyjeżdża laweta, facet załadował auto i mówi do mnie że teraz mam 100zł zapłacić. Ja do niego mówię, że chce jakiś papier że zabierają furę. Odburknął że wyślą na maila bo nie mają pieczątki przy sobie, więc mówię spoko. dałem mu te 100zł i pytam na kiedy i za ile auto zrobią. odpowiedział że nie wie niczego jeszcze, zobaczą na warsztacie i zadzwonią dadzą znać, pojechali.
Dzisiaj dzwoni do mnie o 15, że pozwolili sobie podpiąć komputer pod auto (xD) i czy nie chce katalizatora jeszcze wymienić bo komputer im pokazuje złą mieszankę gazów, "części kosztują tak: zamiennik katalizatora 150zł, sonda lambda 100zł". Odpowiadam że nie chce i mają zrobić tylko ten przewód i ile w końcu to będzie kosztowało. Rozmowa w skrócie wyglądała tak:
-przewód 120 wymiana oleju 30 + robocizna
- no dobra róbcie, a ile ta robocizna
- noo za godzinę bierzemy 180 i już go robimy 3h
- jakim prawem bez mojej zgody zaczeliście się brać za te auto jak nawet ceny nie podajecie
Dalej to już była czysta patologia bo kazali mi jeszcze zapłacić za podpięcie komputera 100zł a jak nie chce płacić to mam dzwonić do szefa. Szef "odpuścił" mi koszt podpięcia komputera bo było to bez mojej zgody i poinformował mnie, że jak nie zapłacę to auto sobie postoi na parkingu jak 13 innych, które są w podobnej sytuacji.

Skończyło się to na tym że, niestety zapłaciłem im 750zł(Realnie naprawa czegoś takiego powinna 200zł kosztować.), nie dostałem żadnego paragonu, ani nawet starych części. Potrzebuje auta do transportowania mojej dupy do pracy i nie wiedziałem jak je inaczej odzyskać. Od nich żadnego paragonu nie dostałem, faktury na części też nie. mam nagranie jak bierze ode mnie kasę i jak przez telefon mówi że nie wystawi żadnej faktury bo VAT mam zapłacić xD

Byłem na policji, rozłożyli ręce i powiedzieli że mogę co najwyżej pozew cywilny w sądzie złożyć.
Piszę to głównie na przestrogę dla was, uważajcie na tego mechanika i jak ktoś nie odda wam auta to zgłoście przywłaszczenie mienia. Polak mądry po szkodzie ;_;

Strona oszustów https://www.skup-autpoznan.pl/
Dane z CEIDG
Imię
JAN
Nazwisko
CIESIÓŁKA
Numer NIP
7811834286
Numer REGON
302477010
Firma przedsiębiorcy
BRZEŚ HANDEL JAN CIESIÓŁKA

#zalesie #poznan #mechanika #mechanikasamochodowa #oszukujo
  • 38
@JjayPajek: Email do twojego US, że wykonano usługę w kwocie x i nie dostałeś paragonu, faktury. Nawet nie musisz danych podawać. Na upartego możesz donos listem wysłać pod adres US. Teraz kasy brakuje w budżecie to ścigają Januszy biznesu na potęgę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@JjayPajek: miałem podobną sytuację tylko ja powiedziałem że nie zapłacę za usługę której nie zamawiałem. Mechanik powiedział że mi auta nie odda. To zadzwoniłem na policję. Policja przyjechała i powiedziała że ma mi oddać auto bo jest moje. Jak nie odda to będzie to przywłaszczenie. Policja powiedziała też że jak ja nie chce zapłacić a w opinii mechanika powinienem to mechanik może mi założyć sprawę cywilną. Po co odwrócileś korzystną dla