Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kilka miesięcy temu dołączyła do mnie do firmy programistka. Przypadło mi, że sam ją wdrażałem, podobno miała 8 lat doświadczenia, ale w naszym języku robi dopiero rok, frameworka z którego korzystamy widziała pierwszy raz na oczy. No cóż, starałem się jak mogłem by ją szybko wszystkiego nauczyć, ale minęło kilka miesięcy i dalej (moim zdaniem) idzie jej beznadziejnie.
Dzisiaj podczas luźnej rozmowy pochwaliła się zarobkami, które okazały się 2 razy wyższe od moich. Zamurowało mnie, powiedziałem jej o tym i nie mogła mi uwierzyć. Sama zaleciła mi iść do zarządu prosić o podwyżkę, ale argument "bo ona jest gorsza ode mnie, a zarabia 2 razy więcej ode mnie" wydaje mi się mocno słaby. Samemu w firmie zaczynałem jako junior od dość niskich zarobków, od tego czasu dostałem 2 znaczące podwyżki, ale wątpię że nagle dostanę jeszcze raz tyle, bo dowiedziałem się ile ktoś ode mnie z zespołu zarabia.
Zacząłem od niskich zarobków i ciężko mi teraz dojść do każdego sensownego pułapu, bo każde 1000zł podwyżki to jest XX%, a ja sam nie miałem szczególnych sukcesów jako pracownik, po prostu wykonuję swoją robotę... Pracy nie chcę zmieniać, bo bardzo lubię firmę i swój zespół, ale nie wiem jak to rozegrać by dostać znaczącą podwyżkę.

#pracait #programowanie #pracbaza #podwyzka #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f63af74f49ad326e7b1a0ec
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@AnonimoweMirkoWyznania: niestety bez szans zmiany firmy. Ewentualnie mozesz pojsc na luzna gadke ze masz znajomych w innych firmach ktorzy zarabiaja duzo wieksze pieniądze i ze jak sie dowiedziałeś to straciłeś motywacje i nie wiesz jak to rozwiązać bo nie chcesz zmieniac pracy, ale jednak chcialbys zarabiać podobnie do nich skoro zaczeliscie w sumie w swiecie it w tym samym czasie
  • Odpowiedz
Samemu w firmie zaczynałem jako junior od dość niskich zarobków


@AnonimoweMirkoWyznania: I tutaj jest problem. Zaczynałeś w firmie od niskich zarobków i byłeś stabilnym pracownikiem, który godzi się na zarobki poniżej rynkowych. Jeśli nie przeglądasz się co jakiś czas ogłoszeniom o pracę, to tracisz rozeznanie i w rezultacie ktoś znacznie słabszy, ale zmieniające często pracę zarabia więcej(jest w stanie się prawidłowo wycenić). Już dawno powinieneś zmienić firmę.
Możesz też po
  • Odpowiedz
I tutaj jest problem. Zaczynałeś w firmie od niskich zarobków i byłeś stabilnym pracownikiem, który godzi się na zarobki poniżej rynkowych. Jeśli nie przeglądasz się co jakiś czas ogłoszeniom o pracę, to tracisz rozeznanie i w rezultacie ktoś znacznie słabszy, ale zmieniające często pracę zarabia więcej(jest w stanie się prawidłowo wycenić). Już dawno powinieneś zmienić firmę.

Możesz też po prostu zażądać podwyżki 100% argumentując to swoim wkładem(choćby wdrażanie nowej pracownicy). Prawdopodobnie szefostwo
  • Odpowiedz
ak macie to samo stanowisko, te same obowiązki i robicie to samo to takie zróżnicowanie płacy może być nielegalne.


@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: legalne czy nie, nie do wygrania w sądzie - zwłaszcza w IT gdzie bez problemu da się wykazać, że te osoby się od siebie różnią

zresztą nikt w IT się nie będzie sądził, trzeba na łeb upaść
@AnonimoweMirkoWyznania: albo to jest zarzutka albo z Ciebie d--a a nie
  • Odpowiedz
CzarodziejskiZiomek: Wiem, że wykopki wskoczą od razu na temat hur dur kiepskie kobiety parytety dyskryminacja, ale raczej chodzi o to, ze firma zawsze ma większy budżet na nowych ludzi niż na podwyżki. Najszybsza droga do większej kasy to szukanie nowej pracy. Znam ludzi, którzy pracowali w firmie X, odeszli, wrócili po latach i zarabiają wielokrotność tego co ci, którzy siedzieli z nimi te lata wcześniej i nigdzie się nie ruszyli.

Zaakceptował:
  • Odpowiedz
BezwzględnaPrzyjaciółka: Ta historia to fake, przecież to kobiety są dyskryminowane na każdej płaszczyźnie, a ty jesteś szowinistą i zazdrościsz wyzwolonej kobiecie sukcesu w pracy. Według mnie powinieneś iść poprosić o obniżkę, a dotychczasową kasę oddać nowej pracownicy bo kobiety były przez lata dyskryminowane i im się po prostu należy.

Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Idź na rozmowę do innej firmy i powiedz w obecnej, że oferują Ci kwotę X na podobnym stanowisku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powiedz, że lubisz tu pracować, ale kusi Cię takie wynagrodzenie i obserwuj reakcję - jeśli im na Tobie zależy, to zaproponują Ci nową stawkę, a jeśli nie, to sobie sam przemyślisz, czy chcesz tam siedzieć. „Fajny zespół i atmosfera” to nie wszystko. Do
  • Odpowiedz