Wpis z mikrobloga

@Bita_Smietana69: lubię takie klimaty aaale jak byłam tam jakoś w wieku 10lat było lepiej.
Nie było aż tylu turystów no i chodniki były takie stare jak bunkry. No a w tym roku budują nowoczesne chodniki co moim zdaniem psuje efekt i cały klimat.
Ogólnie polecam odwiedzić.
A i bez sensu była jeszcze jedna rzecz że pomieszczenie zrobione na wzór pokoju Hitlera zostało poświęcone marnej wystawie powstania warszawskiego. Nie mam pojęcia
  • Odpowiedz
@Silent_Mouse: ja byłem w zesżłym roku
Jedyne co mi się nie podobało to to, że nie można wchodzić do bunkrów i na bunkry :<
mam gdzieś zdjęcie sprzed 20 lat jak po tych drabinkach na bunkry wchodzę [teraz drabinki poucinane]
  • Odpowiedz
  • 1
@Bita_Smietana69 jak w sezonie chcesz jechać to nie weekend. A w tygodniu przed 10 bo tłumy jak na wyprzedaży. Robią nowe chodniki, przy okazji fundacja Latebra sporo ciekawych rzeczy wyciągnęła. A jak chcesz zobaczyć identyczne bunkry w całości, to w Mamerkach się zachowaly (kwatera OKH)
  • Odpowiedz
@Dan95iksde: Nawet tam glupie polaczki kostke brukowa w---------i xd tez wam sie wydaje ze p0lak to totalne bezguscie? Wystarczy popatrzec na krupowki, kostke brukowa pod wilczym szancem xd , ulane polaczki z bebzonami tez zbytnio ubierac sie nie potrafia. Kraj bylejakosci
  • Odpowiedz
@Silent_Mouse: byłem w tym roku i się srogo zawiodłem. Do bunkrów wejść nie można, jedynie zerknąć. Nie ma ani jednej dobrej interpretacji jakby to mogło wyglądać, jedyne co to się chodzi i dowiaduje co do czego służy. Też mnie w------a ta wystawa dotycząca PW xD Co to ma wspólnego z wilczym szańcem na mazurach? Poza jedną interpretacją, chyba sztabu dowodzenia, tam nie ma co oglądać, poza murami i samą historią.
  • Odpowiedz
@Bita_Smietana69: Jako ze pochodzę z tamtych terenów to jednak polecam Wilczy Szaniec tak jak wyglada teraz tylko koniecznie z przewodnikiem, a nie na własna rękę. Dodatkowo jeśli lubisz takie klimaty to polecam jeszcze Mamerki obok Wegorzewa i niedokończona śluzę w Lesniewie. Jakby co to odzywaj się, bo większość życia spędziłam na obwożeniu tam znajomych XD
  • Odpowiedz
@Bita_Smietana69: coś nie mogę edytować komentarza. Ze swojej strony jeszcze polecę jeśli Ci się uda od jakiegoś lokalsa info wyciągnąć albo poprowadzi, bo wokół Wilczego Szańca poza tym terenem jest masa bunkrów, o których wiedza miejscowi i można do nich wejść czy wspiąć się na górę ;)
  • Odpowiedz
@Silent_Mouse też byłem trzy tygodnie temu i przechodząc obok jednego bunkra w którym było zablokowane wejście usłyszałem kichnięcie i powiedziałem na zdrowie ale Adolf nie odpowiedział ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz