Wpis z mikrobloga

może mi jakiś #rozowypasek wytłumaczyć jak przebiega ten cały okres? pytanie obrzydliwe ale jestem mega ciekawy

z tego co pamiętam to leci wtedy krew ze śluzem i martwym naskórkiem z cipki ale odbyt pozostaje czysty. czym się różnią podpaski od tamponów? nie boli was to? nie brudzicie ubrań? jak niby się wtedy sika skoro z cipki leci krew? #rozowepaski #pytanie #medycyna
  • 34
@SkrytyZolw: akurat majac 13/14 lat jak jest budowa anatomiczna czlowieka et to chcialem sie uczyc i szkola nie byla dla mnie jak za kare byleby tylko zdac xD wtedy jedyne co chciałem to wrocic do domu i kompa odpalic
@litosc_to_zbrodnia: Krew leci z innego otworu niż mocz (ten sam, w który wchodzi penis). Najlepiej jeśli wygooglujesz ten akurat aspekt, bo będzie to lepsze niż opis. Obfitość zależy od kobiety, tak samo jak poziom bólu oraz czy jest regularny (idealnie co 28dni). Niektórym kobietom wystarczają wkładki higieniczne (coś jak mega cieniutka podpaska, którą przykleja się do bielizny od środka). Inne natomiast stosują tampony (sprasowana bawełna w kształcie rurki na sznurku, aby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@litosc_to_zbrodnia: Tak odbyt pozostaje czysty. Podpaski się przykleja do gaci, a tampony wkłada się do cipki. Niektóre nie boli, niektóre mają małe bóle, niektóre nieraz przez te bóle trafiają na sor. Nie brudzimy ubrań, chyba, że coś nam przecieknie albo jest taka sytuacja, że w nocy dostajemy okres i piżamka razem z prześcieradłem są do prania. Sika się normalnie, tylko leci jednocześnie mocz z cewki moczowej i krew z pipki.