Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 78
#motoryzacja #samochody

Jprdl , kilka prostych zabiegów stylistycznych na etapie projektowania i z bardzo brzydkiego auta mielibyśmy całkoem ładne auto. Co z tego że dobre silniki i 7 osób jak wygląda jak śmierdząca kupa. Kto to w ogóle zatwierdził, stylistę za jaja poqiesić pod sufitem i pokazywać palcami.
Kick_Ass - #motoryzacja #samochody 

Jprdl , kilka prostych zabiegów stylistycznych n...

źródło: comment_1599807632w82lFFjf4yWQOKWjK5syqJ.jpg

Pobierz
  • 27
@Kick_Ass: Co byś tu pozmieniał? Kiedy pewnego razu wracając z pracy, w odległości kilkuset metrów przed sobą zobaczyłem to coś, pomyślałem "co to za stara amerykańska szkarada jedzie przede mną?". Po podjechaniu bliżej nie mogłem uwierzyć, że to flagowy model Volvo. Zastanawiam się teraz, czy Szwedzi nie żałują, że dali się kupić Chińczykom?
shaku79 - @Kick_Ass: Co byś tu pozmieniał? Kiedy pewnego razu wracając z pracy, w odl...

źródło: comment_15998145984mh8uCTiXbHWPyfm9OAqlt.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kick_Ass: myślę, że mogą być tutaj ważne aspekty konstruktorskie - tylny 'mostek' czy jak się to tam zwie inaczej rozkłada ciężar przy dachowaniu niż w twoim projekcie - u ciebie mógłby się złożyć jak domek z kart.
@Dejwi996: Też tak myślę. Po pierwsze, że nie lubię sedanów, a po drugie ten jest wyjątkowo paskudny i wygląda tanio (mowa oczywiście o "dupie"). Rozumiem zamysł, ale uważam, że można to było zrobić lepiej.
@Kick_Ass: przecież przetłoczenia nie są darmowe, to nie jest tak że spełnią każde pobożne życzenie projektanta na linii produkcyjnej xd to i tak dziwacznie wyglądający i specyficzny samochód, różnica między ludźmi którzy by go kupili po zmianach stylistycznych by nie opłaciła pewnie nawet kosztów przetłoczeń
@Kick_Ass: Samochody budżetowe projektuje się optymalizując koszty produkcji oraz wytrzymałość
konstrukcji tak żeby przechodziły testy bezpieczeństwa.
Dodatkowe elementy zderzaka, głębsze wcięcia w elementach blacharskich, nowe elementy typu szyba które byłyby wykorzystane tylko w tym modelu zwiększają stopień skomplikowania produkcji, dlatego samochody z takimi elementami są odpowiednio droższe.
Dodatkowo zmieniajac pozycję słupka projekt ten mógłby nie zachować odpowiednich norm bezpieczeństwa itd.