Wpis z mikrobloga

Szybka recenzja twórczości ekipy z tagu #phantosmia

#17
Eau de Nieporozumienie! Otwiera się jak herbata na niestrawność: mięta, rumianek plus jeszcze jakiś ziołowy akcent. Po kilku minutach zapach się wysładza i pojawiają się nuty kompotu owocowego. Syrop na gardło z owocową nutą zostaje z nami do końca życia zapachu na skórze, czyli ok. 1.5h Parametry od samej aplikacji ma kiepskie, od początku musiałem go wąchać niemalże z nosem w nadgarstku. Nie znalazłem choć jednego punktu zaczepienie od którego mógłbym zacząć obronę tego zapachu. Jest po prostu kompleksowo słaby.

#20
Eau de Przychodnia! Pachnie jak rasowy płyn do dezynfekcji. Drewniane, lekko oudowe nuty wraz zapachem szpitala i goździkami. Brzmi strasznie, ale jest bardzo przyjemny i dobrze się go nosi. Po ok. 1h pojawia się zapach prochu strzelniczego. I w sumie to koniec zmian. W tym zapachy widzę nawiązanie do trzech innych kompozycji: nuty prochu jak w Lalique - Hommage a L'Homme Voyageur, nuty drewniane odrobinę podobne do dry downu Perris Monte Carlo - Oud Imperial oraz uczucie świdrowania w nosie jak w D.S. & Durga - Mississippi Medicine. Parametry przyzwoite, projekcja 2-3h, trwałość 7-8h. Podsumowując: bardzo ciekawy blend podchodzący pod niszę. Jedyny zarzut: liniowość. Warto udoskonalić tę kompozycję, ponieważ ma duży potencjał. Zwłaszcza dla fanów ekstrawaganckich pachnideł. Chętnie testowałbym kolejne iteracje tego zapachu.

#21
Eau de Proszek Do Prania! Intensywnie otwiera się skórką pomarańczy i cytryny oraz nutami mydlanymi w tle. Po chwili nuty cytrusowe trochę słabną i ewoluują w kierunku zapachu zepsutych owoców. Jednak ta faza szybko mija i na pierwszy plan wychodzi intensywna nuta proszku do prania, a cytrusy schodzą na drugi plan i stają się odrobinę gorzkie. Po 2-3 godzinach cytrusy znikają i zostaje tylko zapach świeżego prania. Po kolejnych kilku godzinach znika świeżość proszku i pojawiają się, trochę babciowe, nuty kwiatowe. Perfumy mają zacne parametry, dobrze wyczuwalna projekcja przez 3-4h, trwałość 12-14h. Jeden strzał wypełnił cały pokój i nawet moja różowa zapytała, co tak fajnie pachnie mydłem. Zapach z potencjałem. Już można go potraktować jako gotowy produkt albo popracować nad nim, żeby coś jeszcze działo się w dry downie.

Dobra robota! Jak na początek Waszej przygody z perfumiarstwem to macie już niezłe pomysły na zapachy. Obyście doszlifowali warsztat i byli w stanie poprawić złożoność zapachów i ich ewolujcę w czasie. Wtedy będzie petarda!
Powodzenia @mikibn!

#perfumy
fryco - Szybka recenzja twórczości ekipy z tagu #phantosmia

#17
Eau de Nieporozum...

źródło: comment_1599558109XrHNO41anNpg0I9lgBeFGH.jpg

Pobierz
  • 1
Wow! Cóż za recenzja! Bardzo dziękujemy za krytykę i pochwały. Widać że mamy nad czym pracować, ale też że nie jest źle ^^ Cieszę się że dopiero teraz podzieliliśmy się naszymi wyrobami bo przypominając sobie pierwsze numery to tam było słabo dopiero :D 20 i 21 będą przechodzić liftingi według opinii ekspertów. Mam nadzieje że uda się przebić ten poziom i Was zadowolić :3