Wpis z mikrobloga

Najlepszym środkiem antykoronawirusowym są pieniądze, szczególnie silne właściwości dezynfekcyjne mają one w przychodniach lekarskich. Zobaczcie, do mojego lekarza mogę dostać się tylko i wyłącznie przez telefon, bo zagrożenie i choroba zakaźna i jak to pan sobie wyobraża tak przychodzić. Chyba, że poczekam do popołudnia, wezmę 100 pln w kieszeń i ten sam lekarz przyjmie mnie i przebada prywatnie. W tej samej przychodni, w tym samym gabinecie, który wynajmuje popołudniami.

Ot magia pieniądza.

#medycyna
#lekarz
#koronawirus
  • 20
wezmę 100 pln w kieszeń


@stefan_pmp: to i tak malo. Podobalo mi sie tlumaczenie dentystow dlaczego zabiegi podrozaly o 100%
"no bo koronawirus i musimy miec maseczki i zmieniac po kazdym pacjencie oraz musimy miec plyn do dezynfekcji."

Z tego co pamietam to dentysci maseczki nosili od zawsze czyli mam rozumiec ze wczesniej ich poprostu nie zmieniali? i nie dezynfekowali narzedzi.

Skoro wizyty podrozaly o czesto ponad 100 pln to znaczy
@stefan_pmp: zdrowie jest bezcenne ale leczenie jak każda usługa już swoją cenę ma. Tak jak spawacz idąc do tej pracy wycenia pośrednio swój wzrok tak ja wyceniam swoje płuca. Za 110zl/h brutto to się nie kalkuluje, za 180 już warto pomyśleć. Pisze ci to wprost, tak samo jak to że moje zdrowie interesuje mnie bardziej niż twoje.
Skoro wizyty podrozaly o czesto ponad 100 pln


@gorzki99: znam gabinet który dodaje do każdej wizyty od 150 do 300 zł. W kwietniu musieli się zamknąć, bo mimo że mają bardzo dobrych lekarzy to ludzie po prostu odwołali wizyty. Zostali tylko ci co byli w trakcie leczenia.
@MiQ27:

za te pieniądze to on finansuje np. żel, maseczkę i pleksę na biurko, czego nie zapewnia mu 50gr refundacji z NFZ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Biedni rodzinni, od lat na granicy rentowności, nie ma co do garnka włożyć, a tu trzeba kupować z ryczałtu luksusowe towary typu maseczki i żel :( Cześć i chwała bohaterom!

https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35612,17228686,Przychodnia_sp__z_o_o__Czyli_ile_sie_zarabia_na_pacjentach_.html
@stefan_pmp: ogarniasz, że zasady ustala przychodnia? Jeśli lekarz przyjmuje w przychodni X to obowiązują go zasady narzucone przez kierownictwo przychodni X. W swoim gabinecie robi ci chce. Lekarze mają umowy z kilkoma przychodniami i tak sobie latają z jednej do drugiej. Oni wcale nie są jakimiś bogami, że ustalają wszędzie po swojemu xD NFZówki się pozamykały ale sądzę, że to poszło od góry, samej góry góry. Zapewne chodzi i zmniejzsenie liości
@stefan_pmp: Dopiero co pisałem o podobnym zjawisku w Pendolino. Darmowa herbata dla pasażera jest skażona, ale ta sama herbata w tym samym kubku od tej samej osoby za 9 złotych jest już zdrowa i jak najbardziej dozwolona.