Wpis z mikrobloga

czytałem na Reddit, że masło do worka to nie jest dobry pomysł, ale nie pamiętam argumentacji


@dyniel: smak rozpuszcza się w tłuszczach, jeżeli dodasz tłuszcz do worka a później go wylejesz to będziesz miał mniej intensywny smak mięsa które robiłeś. Tłuszcz można dodawać do worka jak z pozostałości chcesz później zrobić sos.

czym to się różni od włożenia do
  • Odpowiedz
czytałam kiedyś o rozmrażaniu indyka/kurczaka w pralce jako poradę dla #!$%@? pań domu, które zapomniały, że za 2 godziny teściowa wpadnie na obiad. Ciekawe, czy można tak ze stekiem.


@welin: szkoda zachodu. Po pierwsze rozmrażanie w wysokiej temperaturze zepsuje teksturę mięsa oraz sprzyja rozwojowi bakterii. Po drugie, można dużo prościej szybko coś rozmrozić. Np położyć na aluminiowej tacce - aluminium jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła. Będzie szybko odbierać chłód z
  • Odpowiedz
@welin: Sparzyć nie sparzy mięsa, ale wszystkie bakterie otwierają szampana i zaczynają imprezę w takiej temperaturze :)


@Mirkosoft: jeśli to ma za chwilę trafić do piekarnika to raczej jeden pies...
  • Odpowiedz
@enron: Nie koniecznie. Pamiętaj że te 160-200 stopni to jest temperatura powietrza w piekarniku a nie mięsa, mięso i tak osiąga 60-70. Też tak kiedyś myślałem że przecież temperatura wszystko zabije, ale z błędu wyprowadził mnie Thomas Keller. Bardzo rzadko bywa tak że obróbką cieplną wybijesz absolutnie wszystkie patogeny, zabijesz ich oczywiście zdecydowaną większość i produkt będzie w pełni bezpieczny. Bo z tak małą ilością Twój organizm Sobie bez problemu
  • Odpowiedz