Wpis z mikrobloga

Taka mnie naszła refleksja, gdybyście mieli wymienić, imponujące miejsca/obiekty, które mogłyby być atrakcją turystyczną, zauważalną na świecie, tyle że powstałe w ostatnich 30 latach w Polsce. Co by to było ? Nie chodzi mi o renowacje różnych zabytków, tylko zupełnie nowe miejsca.

#turystyka #architektura #sztuka #gruparatowaniapoziomu #atrakcjeturystyczne #fotografia #zdjecia #rozrywka #zwiedzanie #zwiedzajzwykopem #ciekawostki #pytanie #pytaniedoeksperta #polska #patriotyzm #kiciochpyta #rzezba #warszawa #krakow #poznan #wroclaw #gdansk #lodz #slask #katowice #lublin #rzeszow #szczecin #kielce #mazury #gory #morze #opole #bialystok #olsztyn
#torun #bydgoszcz #zielonagora #lubin
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@p____w: wiem, to można by było doliczyć jeszcze Fabryczną w Łodzi, ale ona chociaż istnieje, to powiedzieć, że jest jakąś atrakcją, nie ma tam nikogo, nie jest to w pełni aktywne (nie ma sklepów w środku itd)
  • Odpowiedz
@Krzeslowswetrze: W Krakowie jest Zakrzówek, w pełni zalany zdaje się od 1990 więc można go wcisnąć pod te 30 lat, chociaż na skalę światową w swoim obecnym stanie się raczej nie łapie.

Licheń jest dwuczęściowy - jest stare, gotyckie sanktuarium i nowa bazylika.

W Krynicy w zeszłym roku została otwarta prawie 50 metrowa drewniana wieża widokowa, zdaje się że to najwyższa tego typu konstrukcja w Europie i jedna z większych
  • Odpowiedz
@ja_nie_lubie: Zdecydowanie. Mnie ciekawi wiesz, co ludzie pamiętają, ile z tego jest inicjatywą prywatną, ile publiczną, czy jakiechś fundacji. Ile z tego jest lekkich tj. coś robi jakiś efekt i nie ma tam dużego tła historycznego, a ile to jest takie cieżkie tj. okraszone dużym kontaktem historycznym/ religijnym. Mam wrażenie, że większość osób, wcale nie ma ochoty poznawać tło historyczne (chociaż Ci którzy zdecydują się do nas przyjechać, mogą taką decyzję podjąć, dlatego w ogóle nas odwiedzają). Natomiast ciekawi mnie takie lekkie przyciąganie, jak np. ta wieża widokoaa w Krynicy-Zdrój .

1. Energylandia
2. Stadion Narodowy Warszawa
3. Stadion Gdańsk
  • Odpowiedz
@Podstarzaly_Mandalorianin: na pewno oryginalne :D Właściwie ta zabawa, nie ma na celu robienia jakiejś listy czy, badania. Tak mnie ciekawi, dlaczego tak rzadko u nas coś wywołuje efekt wow, jest unikalne, można śmiało komuś pokazać, a my to takie cudo mamy :D

1. Energylandia
2. Stadion Narodowy Warszawa
3. Stadion Gdańsk
  • Odpowiedz
@Krzeslowswetrze stadiony beda sie starzec i nie bralbym ich jako imponujace miejsca obiekty na lata , ale taki kompleks koscielny w licheniu jak najbardziej. Poczytaj o zamku w Łapalicach, teraz to kompletna ruina ale coraz wiecej odwiedzajacych i byc moze.za nascie/dziesiat lat bedzie miejscem turystycznym.
  • Odpowiedz
@Sumienie_Wykopu: o tym samym pomyslalem bedac w Licheniu. Teraz to zwykly budynek sakralby, czesto kontrowersyjny... za 300, 400 lat bedzieinaczej.

@Krzeslowswetrze: czyms takim jest np amfiteatr Kadzielnia, chyba nawet dostal jakas miedzynarodowa nagrode za wykorzystanie miensca.

To co jednak mnie wbilo ostatnio w fotel i jest w Polsce to muzeum iiWS w Gdansku. Po prostu extra, choc temat ciezki. Wrazenie robi tez cala Polska,nasza droga przez te 30
  • Odpowiedz