Wpis z mikrobloga

Taka mnie naszła refleksja, gdybyście mieli wymienić, imponujące miejsca/obiekty, które mogłyby być atrakcją turystyczną, zauważalną na świecie, tyle że powstałe w ostatnich 30 latach w Polsce. Co by to było ? Nie chodzi mi o renowacje różnych zabytków, tylko zupełnie nowe miejsca.

#turystyka #architektura #sztuka #gruparatowaniapoziomu #atrakcjeturystyczne #fotografia #zdjecia #rozrywka #zwiedzanie #zwiedzajzwykopem #ciekawostki #pytanie #pytaniedoeksperta #polska #patriotyzm #kiciochpyta #rzezba #warszawa #krakow #poznan #wroclaw #gdansk #lodz #slask #katowice #lublin #rzeszow #szczecin #kielce #mazury #gory #morze #opole #bialystok #olsztyn
#torun #bydgoszcz #zielonagora #lubin
  • 44
  • Odpowiedz
@Marasziolo: ciekawe
@Student_AWAS: mimo, wszystko, myślę, że ten amfiteatr nie zrobiłby aż takiego wrażenia
@flumpy_bread: napewno, czyli, wychodzi z tego, że na wycieczke do Polski, bez historii, człowiek się nie obędzie :D

Wątek chyba umarł, większość miejsc znałem, dalej wydaje mi się, że Polska, mają za mało efektu "wow" :D
  • Odpowiedz
@Krzeslowswetrze: miejsce/obiekt to wąskie desygnat, produkty turystyczne, całościowe z usługami i obiektami, rozwinęły się w znacznym stopniu, zadziwianie samymi budynkami, monumentami, instalacjami czy szeroki pojętą infrastruktura turystyczną nie jest wyznacznikiem sukcesu, to musi być produkt. Polska w ostatnich latach stworzyła kilka dobrych produktów turystycznych, wykorzystując walory i zasoby, moim zdaniem bez sensem jest budowanie np. Statusy Wolności w Gdańsku żeby był efekt wow.

Najlepsze produkty turystyczne 2017-18-19 Google.
  • Odpowiedz
@T1001: Wiesz co, ale to nawet nie chodzi o budowanie Statui (tak to się chyba odmienia :D) Wolności. Po prostu patrząc na to co się dzieje głównie w azjatyckich miastach w ostatnich 30 latach, to poza rzeczami nieosiągalnymi (gigantyczne drapacze chmur w ilości hurtowej) i ogólnego bogactwa, jest jednak szereg czy to pomników, fontann, parków i miejsc uznawanych za turystycznie ciekawe. Oczywiście zdając sobię sprawę, z możliwości finansowych, nie ma sensu wciskać coś między blokowiska, co nie znaczy, że w ładnym otoczeniu, nie mogłoby być więcej różnych inicjatyw.

Zresztą może tak bardziej obrazowo, w ostatnich latach, powstało sporo pomników, czy to religijnych, trochę historycznych.

Nie wiem czy któryś robi takie wrażenie jak na przykład pomnik (instalacja), Franza Kafki w
  • Odpowiedz