Wpis z mikrobloga

Szukam ostatnio mieszkania w Krakowie. Nie ma co dalej wynajmować, nawet jako #programista15k to już nawet wstyd trochę. Moi znajomi już wszyscy mają nowe mieszkania i mi samemu lipa już. No to dobra, byłem wczoraj u tzw. developera na Prądniku.

Wchodzę do biura i pytam: macie jakieś nowe inwestycje? szukam czegoś dla singla. A panna, coś koło 30 mówi, że u nich to się dopiero buduje. No dobra myślę, nie będę im płacił za dziurę w ziemi, ale się podpytam jak to by wyglądało. Babka widzi, że nakręcony jestem więc zaczyna wciskać największy kit: Dla Pana możemy w promocji parter przy garażach -20%, to wyjdzie 12k za metr.

To już wiem, że widzą we mnie skończonego jelenia, ale cisnę dalej: "No ciekawie wygląda, a w jakich cenach pozostałe piętra?", ona "15k za metr, teraz ciężko znaleźć lepsze ceny w Krakowie, po 10k za metr to tylko w rozpadających się kamienicach, a tutaj ma Pan nowe, luksusową lokalizację"

K---a nie mogę, ale udaję nadzianego: "sam zarabiam około 15k, ale może rodzice trochę pomogą", zaśmiała się trochę, ale widzę, że coś chwyciło, panna bez obrączki, z oczu dobrze się patrzy: "Dam Panu numer kontaktowy, jakby się Pan namyślił to proszę napisać, oddzwonię" Też dałem jej wizytówkę z Comarchu, a co mi tam.

Dziś rano sprawdzam telefon, a ona mnie na kawę zaprasza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #krakow
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@mlyn-wodny: dałbym plusa ale jestem zmuszony pracowac na gownianym wysrywie 'epracownik' od comarcha i nie szanuje zadnej osoby ktora sie przyczynila do powstania tej pomylki
  • Odpowiedz
@mlyn-wodny: Też miałem podobną akcję choć przy ubezpieczaniu samochodu. O dziwo zarobków moich nie znała, samochód to formalnie stary trup (choć jak na swoje lata nieźle się trzyma.), laska nawet nie taka zła ale chyba jakoś zdesperowana była odniosłem wrażenie. Nie szukam i sam nie jestem więc udałem że nie zrozumiałem a poza tym nie mam czasu.
  • Odpowiedz
@mlyn-wodny:
Moja pierwsza praca w IT - Comarch. Wytrzymałem aż 3 miesiące. Gdybym mógł się cofnąć w czasie to w--------m sobie w ryj takiego plaskuna, że aż bym się obalił xD. Jak pomyślę, że są ludzie, którzy się chwalą pracą tam to letko mnie ściska w gardle.
  • Odpowiedz
@mlyn-wodny: baba na kawe zaprosiła żeby zaproponować na spokojnie lepsze oferty, tak jak to inwestorzy spotykają się nie w biurze a w restauracji, i mamy taki oto wpis wykopka podnieconego zainteresowaniem płci przeciwnej
  • Odpowiedz
@mlyn-wodny: za słabo. Brakuje kilu szczegółów. Jak powiedziałeś jej ile zarabiasz przygryzła wargę. Nie "dałem wizytówkę" ale rzuciłeś na biurko wychodząc i dodając by to ona się skontaktowała.
  • Odpowiedz