Wpis z mikrobloga

#reprezentacja #pilkanozna
Jeżeli zapytacie mnie kto był najlepszym selekcjonerem Białych Orłów w XXI wieku bez chwili zastanowienie odpowiem - Beenhakker.

Wielu z was pewnie popuka się w czoło "hurr durr Nawałka doszedł do 1/4 euro i awansował na mundial, a Beenhakkerowi nie udało się awansować na mundial i odpadł na euro już w fazie grupowej".

Niby tak, ale zerknijcie jakimi piłkarzami dysponował jeden i drugi.

Beenhakker nie miał Milika, Piątka, Zielińskiego, Krychowiaka, Glika, że o Lewandowskim nie wspomnę.

Beenhakker nie miałŻADNEGO piłkarza grające w którejś z lig TOP5, a jeśli już ktoś tam grał to albo siedział na ławce albo trybunach (Fabiański, Kuszczak, Krzynówek, Smolarek). I w sumie tylko był Jeleń z którego jednak Leo nie korzystał bo nie pasował do jego koncepcji.

Jego piłkarze grali w Polsce, Szkocji, Grecji, Rumunii, Rosji, Ukrainie, Austrii.

To naprawdę niesamowite, że udało mu się z takiego Bronowickiego, który grał w Legii wycisnąć tyle, że był w stanie objeżdżać Ronaldo.

Wiecie, że najdroższa jedenastka Polaków na EURO 2008 była wyceniona na 35 mln euro?
Najdroższa jedenastka Polaków na mundialu w Rosji to z kolei ok. 280 mln euro. To 8x więcej.

Tak przyznaję, że później już w trakcie el. do mś w rpa coś nie szło (polecam dokument "trzecia część meczu"), ale co zrobił Leo w trakcie el. euro 08 to poezja, krótko mówiąc ukręcił bicz z gówna.

I tak, uważam, że gdyby Leo 2007 dostał skład jakim dysponował Nawałka to byłby w stanie osiągnąć jeszcze więcej niż były trener Lecha.

Nawałka po prostu miał niesamowitego farta, że trafiła mu się taka paka.

Poza tym Leo to był ogromny autorytet. Facet, który trenował Real Madryt, Ajax czy reprezentacje Holandii, a nie Raków Częstochowę.
Pobierz rales - #reprezentacja #pilkanozna
Jeżeli zapytacie mnie kto był najlepszym selekcjo...
źródło: comment_1599292120UxcgH135mEnwNr50ePyOkA.jpg
  • 18
Wiecie, że najdroższa jedenastka Polaków na EURO 2008 była wyceniona na 35 mln euro?

Najdroższa jedenastka Polaków na mundialu w Rosji to z kolei ok. 280 mln euro. To 8x więcej.


@rales: nie żebym się nie zgadzał, bo uważam że masz rację, jedynie ten fragment to trochę manipulacja bo jednak ceny w 2008 w świecie piłki nożnej, a ceny piłkarzy podczas mundialu 2 lata temu to jednak trochę inny półka.
@nesti1337 z tym że na mecz wychodzą przygotowani przez selekcjonera i to on ma ustalić filozofię gry, czy będą grac krótko czy długo, tikitaka czy laga do przodu. To nie zależy od grisckiego. Taki Grosicki w WBA jakoś nie gra tragicznie, i co tam powiesz że lepszy zespół i dlatego? #!$%@? prawda, tam jest lepszy trener z wieksza wiedzą który przed meczem im przekaże co mają robić a nie "no chłopaki, próbujcie"
@Cinkito bez przesady, ok ceny za topowych graczy poszybowały bo marketingowo piłka nożna się rozwinęła ale na poziomie graczy naszej reprezentacji z tamtego okresu zbyt dużego ruchu w górę nie było. Głównie też przez zwiększoną konkurencję. Myślę, że za tamten skład, w 2017 max 40-50mln by się uskładało.
@rales: No dobra, a potem w elemininacjach do MŚ miał słabiutkich przeciwników i zajął przedostatnie miejsce w grupie. Lepsi byliśmy tylko od San Marino. Czemu do oceny jego pracy bierzesz tylko część wyników?

No i Krzynówek czy Smolarek grali zazwyczaj w pierwszym składzie, nie dorabiaj faktów do tezy.

Dla mnie najlepszym selekcjonerem był Engel, zrobił taki wynik że kibice i dziennikarze nastawiali się na medal na Mistrzostwach Świata. Największym błędem było
@rales: krzynówek siedział na ławie - buhahhahaha. Koleś był średni a wynoszenie go na ołtarze jeszcze przy bardzo kiepskich wynikach ogólnych to świetne podsumowanie polskich kompleksów narodowościowych. No bo jak obcokrajowiec z tego wspaniałego zachodu nie jest najlepszych selekcjonerem wszechczasów
Jeżeli zapytacie mnie kto był najlepszym selekcjonerem Białych Orłów w XXI wieku bez chwili zastanowienie odpowiem - Beenhakker.

Wielu z was pewnie popuka się w czoło


@rales: zapodałeś tak oklepany pogląd że ja się tylko pukam w głowę czemu to traktujesz jak coś nowego
@Mr_kolek:

Engel


No tak, wspaniały trener ze wspaniałą kadrą, w szczególności takie tuzy jak Hajto, Kałużny czy Świerczewski, gdzie wyjazdy reprezentacji traktowało się jako ucieczkę od rodziny i okazję do zalewania pał, gdzie na problem przymykał oko do momentu uwalania sprawy polskiej na mundialu xD
I pomyśleć, że ten typ się pruje do Lewandowskiego, który jednak indywidualnie przez lata wkładał sporo pracy, by bawić się w zdobywanie piłkarskich szczytów.

W świetle
bez przesady, ok ceny za topowych graczy poszybowały bo marketingowo piłka nożna się rozwinęła ale na poziomie graczy naszej reprezentacji z tamtego okresu zbyt dużego ruchu w górę nie było. Głównie też przez zwiększoną konkurencję. Myślę, że za tamten skład, w 2017 max 40-50mln by się uskładało.


@bianco86: jasne, ja nie napisałem, że to jest jakieś duże przekłamanie, ale jednak trochę jest i warto to wziąć pod uwagę przy takim wpisie,