Wpis z mikrobloga

Cześć! Dziś zapraszam Was do znaleziska 1 000 zł za przekroczenie prędkości o 11 km/h i kary nawet do 4 milionów złotych czyli mandaty w Szwajcarii


Mam nadzieję, że artykuł będzie dla Was ciekawy bo starałem się aby był praktyczny i przydatny ale również interesujący dla tych, którzy na razie do Szwajcarii się nie wybierają.

Pozdrawiam,
MG78

#podroze #podrozujzwykopem #szwajcaria

_____________________

Wołam osoby z mojej listy podróżniczej. Jeśli chcesz zostać dopisany do listy lub z niej wypisany to zaplusuj odpowiedni komentarz.

#roadtripbus - mój tag podróżniczy do obserwowania
MG78 - Cześć! Dziś zapraszam Was do znaleziska 1 000 zł za przekroczenie prędkości o ...

źródło: comment_1599034268Qe8A3Ps1GZyVDg7kuAOhPe.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Akurat moim zdaniem, wielkość mandatu uzależniona od zarobków jest jak najbardziej na plus.


@sked: ja jestem mocno przeciwko, bo będzie tak samo jak z podatkami czyli będą płacić biedni, klasa średnia będzie ruchana ile wlezie, a najbogatsi i tak mają sposób na ukrycie zarobków
łoić punkty, zabierać prawka, zwiększyć kary za jazdę bez uprawnień itd. itp. - tego nie odkupisz za pieniądze (plus konfiskata pojazdu i po zabawie)

zatrzymujesz bogacza
  • Odpowiedz
@sked: z tymi mandatami uzależnionymi od zarobków to jest bardziej złożona sprawa. Przede wszystkim Szwajcaria to federacja i każdy kanton ma inne reguły. Generalnie aby mandat liczyć od dochodu to sprawca musi albo spowodować wypadek, albo coś zniszczyć (czyjąś własność), wtedy sprawa idzie do sędziego, który nalicza w zasądzonym wyroku karę taką, że delikwent przemyśli sens swojej egzystencji ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poza tym przynajmniej w
  • Odpowiedz
@ms93: Nie odwracaj kota ogonem, bo to wlasnie Ty masz problem - prawdopodobnie albo jezdzisz jak ciapa i nie potrafisz sie prawidlowo zachowac na drogach 2+ jedniowych albo najzwyczajniej leczysz kompleksy, zwalaniajac/blokujac innych. Nie tobie decydowac z jaka predkoscia ktos inny ma jechac - twoim zadaniem jest ruszenie Twojego ciapowatego dupska na prawa strone, zgodnie z przepisami ruchu drogowego ;P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gmkcz: Nawet nie będę zaczynał dyskusji, bo szkoda zachodu na takich ludzi jak ty. Już mi wystarczy, że gdy jadę 50 w terenie zabudowanym, to na mnie "szybcy ale bezpieczni kierowcy" naciskają i niebezpiecznie wyprzedzają, nie będę się jeszcze użerał tutaj.
  • Odpowiedz
@MG78 Oglądałem dzisiaj vloga na yt, gdzie Polak za przekroczenie prędkości w Norwegii dokładnie o 11 km/h dostał mandat niecałe 1500 PLN xD W Polsce to kwestia bodajże stówki czy też "dogadania się" z p. policjantem xD
  • Odpowiedz
o, mam. XDD


@Krupier: Typowy roszczeniowy samolub, który dba tylko o swoją wygodę i nie jest przystosowany do życia w społeczeństwie. Najlepiej wysyłać takich na bezludną wyspę i niech tam tworzą te swoje utopie.
  • Odpowiedz